Versiunea 1.129 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.129 va avea loc în data de 27 iunie 2018.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ÎMBUNĂTĂŢIRI

  • Pentru cei care joacă pe mai multe lumi, am adăugat o modalitate mai convenabilă de a trece de la o lume la alta. Când deschideți meniul de setări sau încercați să vă deconectați, jocul vă va oferi acum opțiunea de a selecta o altă lume. Acest lucru funcționează și în versiunea mobilă a jocului!
    WorldSwitch1.PNG

    WorldSwitch2.PNG

    WoldSwitchMO.jpg
  • De asemenea, am adăugat o bară de căutare în Inventar. Aceasta va facilita găsirea de clădiri și obiecte în inventarul vostru!

  • Dacă aveți un Dom în oraș, vă veți putea vedea bonusul afișat la contribuțiile pentru donațiile de la alte clădiri legendare.
  • Am adăugat bătăliile independente ca o posibilă sarcină pentru Provocările zilnice. Personajul misterios "Cel Fără Nume" vă poate provoca acum la o luptă direct din misiune!
    Rețineți că aceste armate pot avea dimensiuni diferite, iar unitățile în luptă depind de epoca orașului vostru.

    DCBattle.png
  • Cifra "0" prezentă în anumite câmpuri (de exemplu, atunci când creați o ofertă comercială) a fost eliminată, astfel încât acum veți putea introduce cu ușurință și imediat numărul exact de bunuri pe care doriți să le tranzacționați.
BUGURI REPARATE

  • Când nu vă aflați într-o ghildă, deschiderea ferestrei Ghildă funcționa cu tasta "g", însă nu era posibilă și închiderea acesteia cu aceeași tastă. Această opțiune a fost adăugată.
  • Uneori, era posibilă modificarea nivelului de zoom al orașului atunci când vă aflați într-o altă parte a jocului. Acest lucru a fost corectat.
  • Când încercați să terminați o misiune care vă cere să vă faceți populația entuziastă, fericirea câștigată de la pachetele de auto-ajutorare nu era imediat calculată. Am corectat acest lucru.
  • Era posibilă selectarea și încercarea de a interacționa cu sectoarele din afara hărții curente din GvG. Eroarea a fost remediată.
  • Când derulați foarte repede paginile meniului de construire, imaginile clădirilor puteau fi afișate incorect. Acest lucru a fost rezolvat acum.
  • Dacă dați click pe fundalul jocului după ce deschideți o selecție a resurselor la expediția ghildei, acum se va închide din nou dialogul de selectare a resurselor.
  • Am modificat modul în care funcționează chatul în HTML5 pentru a corecta unele erori de afișare, cum ar fi textul colorat incorect și mutat.
  • Am adăugat taste Tab la lista noastră de comenzi rapide. Acesta vă va permite acum să comutați rapid între tab-urile din ferestre.
  • În HTML5, butoanele de minimizare și închidere lipseau în meniul de interacțiuni sociale atunci când vizitați orașul unui prieten. Au revenit acum.
  • În HTML5, pictograma de dificultate rămânea evidențiată după ce se trecea cu mouse-ul peste ea. Problema a fost rezolvată.
  • În HTML5, textele de ajutor puteau uneori să se îndepărteze de locația lor obișnuită, dacă mouse-ul continuă să se miște. Acest lucru a fost corectat.


Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la următoarea epocă. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!


Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires

 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus