Versiunea 1.135 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.135 va avea loc în data de 19 septembrie 2018.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ÎMBUNĂTĂŢIRI

  • O nouă expansiune pentru victorie a fost adăugată în joc, și toți jucătorii o pot amplasa acum dacă au numărul necesar de medalii. Cei care au ajuns la Viitorul Virtual vor putea amplasa și încă două expansiuni pe Diamante.

BUGURI REPARATE

  • După cucerirea unui sector pe harta GvG, bara de sănătate nu era afișată sub sectorul proaspăt dobândit. Acest lucru a fost corectat.
  • Am rezolvat o problemă care uneori cauza apariția unei erori interne când încercați să salvați schimbările în Modul Reconstrucție.
  • Am eliminat un bug care făcea ca bătăliile să fie foarte lente în versiunea HTML5 a jocului.
  • Utilizatorii de Chrome care foloseau versiunea HTML5 a jocului la rezoluții foarte înalte (de peste 4k) puteau vedea doar o mică parte a jocului. Acest lucru a fost rezolvat acum.
  • Unele butoane de culoare gri apăreau cu un contur portocaliu când utilizați versiunea HTML5. Acest lucru a fost eliminat acum.
  • Textele de ajutor din meniul de construire nu luau în considerare reducerile la monede și provizii obținute de la nivelul ghildei. Acest lucru a fost adăugat acum.
  • Am rezolvat o problemă ce putea determina dispariția vizuală a clădirilor după anularea modificărilor din Modul Reconstrucție.
  • Pictograma cu "rotițe dințate" lipsea din fereastra de schimbare a parolei din joc. S-a întors acum unde îi era locul.
  • Când se făcea zoom out și se mișca imaginea, butonul de "Finalizare clădire" care oferă terminarea construcției în schimbul Diamantelor era afișat într-o locație greșită. Acest lucru a fost rezolvată.
  • Am corectat câteva cazuri în care partea de text de ajutor legat de populație rămăsese fără traducere.
  • Am rezolvat o problemă care făcea ca textele de ajutor să nu fie afișate în fereastra de "Cumpărare expansiuni".


Între timp, echipa noastră de dezvoltatori își continuă lucrul la Viitorul Virtual Partea a II-a. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!


Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!


Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus