Versiunea 1.136 - Detalii

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.136 va avea loc în data de 4 octombrie 2018.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:


ÎMBUNĂTĂŢIRI

  • După bătăliile de sine stătătoare, Provocările zilnice oferă acum un nou tip de cerințe: negocierile de sine stătătoare! Ele funcționează asemănător cu negocierile din Expediția ghildei și vă cer să găsiți combinația corectă de resurse pentru a câștiga!


MODIFICĂRI


Am ajustat modul în care misiunile vă cer să plătiți monede, bunuri sau provizii. Jucătorii din Viitorul Virtual și cei care au participat la cele mai recente evenimente au văzut deja această schimbare. Am extins-o acum și pentru restul jocului.
NewPayCondition.png


Noul sistem face parte dintr-un set mai larg de schimbări, care ne vor permite să facem misiunile mai variate, prin cerințe diferite sau făcând posibilă îndeplinirea unei misiuni în mai multe moduri. Acestea fiind spuse, suntem conștienți de faptul că unii jucători au exprimat îngrijorări legate de un click suplimentar, necesar pentru a îndeplini misiunile de tipul "plăți". Am decis însă să continuăm cu această schimbare, deoarece credem că avantajele depășesc dezavantajele.
În plus față de posibilitatea de a introduce mai multă variație în misiuni, vom evita confuzia jucătorilor mai puțin experimentați. Acest lucru se întâmpla uneori, în special în cazul misiunilor care cer "plăți", atunci când cantitatea de resurse disponibile a scăzut sub sumele cerute, iar bara de progres - anterior plină - scade brusc.
Unul dintre modurile în care vom putea oferi mai multă varietate este că ne va permite să folosim condițiile la misiuni "cu plată", prin modalități alternative de completare, odată ce lansăm modul îmbunătățit de vizualizare pentru acestea. Îmbunătățirile vor veni odată cu Evenimentul de Halloween din acest an.
Dați click pe spoiler pentru mai multe detalii.
Orcondition.png

Rețineți că în această versiune nu sunt prezente condițiile cu "SAU". Ele vor apărea în joc odată cu Evenimentul de Halloween.

BUGURI REPARATE

  • În versiunea HTML5 a jocului, anumite ferestre, cum ar fi chat-urile de grup, puteau afișa uneori un spațiu gol în loc de conținutul lor. Acest lucru a fost corectat.
  • Era posibilă încercarea de a vinde părți din Portul Arctic, ceea ce ducea la o eroare internă când nava ieșea la mare. Acum acest lucru nu mai este posibil.
  • Am găsit și am modificat câteva animații, astfel încât să îmbunătățească performanța jocului în oraș pentru unii jucători, mai ales dacă acesta este deschis pentru o perioadă mai lungă de timp.
  • Atunci când colectați recompensele suplimentare de la membrii echipajului cu abilitatea "Căutător", fereastra de recompensă va arăta acum cantitatea de bunuri câștigată suplimentar.
  • Micile pop-up-uri informative din oraș care apar după construirea unei clădiri vor arăta acum sumele curente când este activă o reducere a costurilor de construcție de la nivelul ghildei.
  • Am adus unele îmbunătățiri la aspectul Fragmentelor din joc, cum ar fi evitarea suprapunerii butonului peste text.
  • După ce o Clădire legendară la care s-a donat câștiga un nivel, numărul de planuri nu era întotdeauna actualizat imediat. Acesta ar trebui acum să se schimbe imediat când vă vizionați propria Clădire de același tip.
  • Butonul de "Ajutor" din Expediția ghildei avea o animație ciudată atunci când ecranul informativ era închis. Această animație a fost eliminată acum.

Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la Evenimentul de Halloween. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!


Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Aceasta este secțiunea mobilă a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea mobilă devine disponibil depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii browserului. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă!


MOBIL

  • Când schimbați lumea de joc, prețul și numărul de expansiuni este acum iarăși corect afișat.
  • Clădirile rezidențiale speciale vor afișa din nou corect producțiile.

Mulțumim pentru că jucați Forge of Empires pe dispozitivul mobil!

Echipa Forge of Empires
 
Sus