Versiunea 1.138 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.138 va avea loc în data de 1 noiembrie 2018.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:


MODIFICĂRI


  • Portretele sunt sortate acum după ordinea în care le-ați deblocat. Asta înseamnă că veți vedea întotdeauna cel mai recent deblocat portret în partea de sus a listei!
    AvatarSort.PNG

  • Am realizat câteva îmbunătățiri ale versiunii HTML5 a jocului, cum ar fi performanța îmbunătățită în joc și, în special, atunci când derulați prin meniurile drop-down, cum ar fi selecția de bunuri la piață. În plus, am îmbunătățit afișarea textului pe ecrane high-DPI.
  • Am adăugat un mesaj de avertizare pentru articolul de stocare clădiri, mesaj care detaliază ce schimbări se fac atunci când clădirea este introdusă în Inventar, cum ar fi populația care se câștigă sau sloturile militare pierdute.
  • Am făcut unele ajustări la modul în care sunt afișate recompensele în joc, pentru a ne asigura că recompensa efectivă este întotdeauna afișată, în locul categoriei, cum ar fi "Unitate ușoară" sau "Clădirea rezidențială".

    RewardDisplay.PNG
  • Am adăugat o casetă de bifat atunci când încercați să ștergeți o clădire specială, similar cu cea care apare când încercați să ștergeți o Clădire legendară. Clădirile obișnuite pot fi șterse în continuare fără a bifa această casetă de selectare.

BUGURI REPARATE


  • Am reparat un bug care făcea ca unele butoane din prezentarea misiunilor să-și piardă primul rând de pixeli în versiunea HTML5 a jocului.
  • În versiunea HTML5 a jocului, portretele vizitatorilor din Taverna prietenilor puteau fi uneori nealiniate. Problema a fost rezolvată acum.
  • Într-o luptă, dacă se dădea click pe câmpul de bătălie din versiunea HTML5 a jocului, apărea o clipire ciudată a razelor de deplasare. Acest lucru a fost corectat acum.
  • Animația pentru Turnul întunecat lipsea în versiunea HTML5 a jocului. Acum, ar trebui să strălucească din nou amenințător când produce ceva!
  • Ne-am asigurat că cea mai bună recompensă pentru cuferele de la Provocarea zilnică, cea conținând fragmente, este acum întotdeauna afișată prima.
  • Am rezolvat o problemă care putea provoca uneori afișarea zilei greșite în Istoricul evenimentelor.
  • La modernizarea unei clădiri, cum ar fi Moara toamnei, populația nu se actualiza uneori imediat cu valoarea clădirii noi. Situația a fost rezolvată.
  • A fost rezolvată o eroare care făcea ca indicatorii de teren "cu case" să nu fie întotdeauna plasate pe toate câmpurile din luptele din Expediția ghildei.
  • Indicatorul verde pentru finalizarea unei Provocări zilnice lipsea când se terminată o luptă independentă. Acesta a fost adăugat acum.
  • După ieșirea din modul de reconstrucție, drumurile apăreau evidențiate neintenționat la trecerea cu mouse-ul peste ele. Problema a fost rezolvată.
  • Am redus bannerul unor misiuni în prezentarea generală, pentru a evita crearea unui decalaj între misiuni.

Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la Evenimentul de iarnă. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!


Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!


Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus