Versiunea 1.139 - Detalii

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.139 va avea loc în data de 14 noiembrie 2018.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

MODIFICĂRI


  • Am făcut recent unele optimizări pentru sortarea obiectelor din inventar, ceea ce a dus la schimbarea modului de aranjare a seturilor. După ce am primit feedbackul de la voi, am decis să ne asigurăm că toate clădirile de set sunt acum grupate împreună în mod corespunzător.
Inventory.png

  • În HTML5, am constatat că transparența la cercetările neîncepute din schema tehnologică făcea dificilă citirea lor. Acest lucru a fost ajustat astfel încât să corespundă transparenței din versiunea Flash a jocului.
  • Ne-am asigurat că jucătorii care utilizează ecrane cu rezoluție foarte mare nu pot micșora atât de mult încât orașul lor să fie mai mic decât fereastra browserului, rezultând spațiu gol pe hartă.
BUGURI REPARATE

  • Am modificat ușor butonul pentru cumpărarea Punctelor Forge cu monede, care ar trebui să remedieze și o problemă de afișaj atunci când costul este mai mare de șase cifre.
  • În HTML5, fețele de masă și podelele Tavernei dispăreau uneori la vizitarea Tavernerlor altor jucători.
  • Exista o problemă din cauza căreia butonul Inventar din fereastra de găsire a unui plan nu era receptiv. Ea a fost rezolvată.
  • Am rezolvat o problemă în prezentarea generală a misiunilor, în care, uneori, când aveți mai multe misiuni în desfășurare, bara de progres de jos nu era complet vizibilă.
  • Bonusurile bazate pe timp pentru membrii echipajului în porturi erau afișate în secunde, nu în ore și minute. Eroarea s-a remediat.
  • În clasament, luptele câștigate nu includeau valoarea bătăliilor independente (de exemplu, de la Provocările zilnice). Acest lucru a fost rezolvat acum.
  • Am rezolvat o problemă prin care numărul de obiecte de inventar câștigate (de exemplu fragmente) nu era afișat corect până când jocul era reactualizat.
  • Am remediat și o problemă grafică, ce făcea ca șantierele de construcții ale unor clădiri 3x1 să apară în altă locație. Acum ar trebui să fie în locul lor!
  • Uneori, clădirile se repoziționau când era în desfășurare o animație. Acum, clădirile nu vi se vor mai mișca fără permisiunea voastră.


Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la următoarea noutate din joc - Așezările culturale. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!


Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!


Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Aceasta este secțiunea mobilă a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea mobilă devine disponibil depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii browserului. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă!


MOBIL


  • Clădiri speciale, precum Nava, au producții suplimentare atunci când sunt motivate, dar nu ați putut vedea întotdeauna acest lucru când le atingeați în oraș. Acum puteți!

    Înainte:
    BlackTowerOld.png

    După:
    BlackTowerNew.png
  • În plus, am rezolvat o problemă din cauza căreia stelele și textele de ajutor lipseau la decorațiile finisate.

Mulțumim pentru că jucați Forge of Empires pe dispozitivul mobil!

Echipa Forge of Empires
 
Sus