Versiunea 1.154 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.154 va avea loc în data de 12 iunie 2019. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

MODIFICĂRI

  • Cu această actualizare, facem câteva modificări de echilibrare la Așezările culturale ale vikingilor:
    • Vom crește numărul de fragmente din Piatra runică legendară pentru fiecare etapă de la 6, 2 și 1 la 9, 4 și 2 (în funcție de momentul terminării)
    • Jucătorii care au finalizat înainte Așezarea vikingilor vor primi automat 3 fragmente din Piatra runică legendară pentru fiecare așezare terminată.
    • Am făcut schimb între recompensele pentru completarea a 5 misiuni (20 de Puncte Forge) cu cea pentru 10 misiuni (5 bucăți din fiecare bun din era curentă).
    • Am îmbunătățit și clădirea Yggdrasil, care acum oferă un bonus și o producție mai mare.
    • Am ajustat misiunea finală în Așezarea vikingilor, care cere colectarea de resurse din toate clădirile de producție bunuri culturale, precum și monede de cupru.
    • Nu în ultimul rând, am ajustat timpii de construcție pentru toate clădirile din așezare, astfel încât să necesite maxim 4 ore pentru a se construi.
  • Vom ajusta și abilitatea Lansare de rachete a clădirii Proiectul Constelația Fecioarei, pentru a fi exclusă în bătăliile contra altor jucători.
BUGURI REPARATE

  • Am rezolvat o problemă legată de semnul exclamării afișat deasupra navei pentru așezări culturale, care apărea așezarea era în pauză după abandonarea ei.
  • A existat o mică problemă vizuală la care marginea lipsea din fereastra de modernizare pentru clădirile noi. Acest lucru a fost rezolvat.
  • Uneori, se afișa un buton incorect la misiuni, arătând o clădire rezidențială în locul unei clădiri culturale! Eroarea s-a remediat.
  • În fereastra de sărbătorire a trecerii la noua epocă pentru Marte în Era spațială, butonul de Decorațiune era afișat în mod eronat pentru clădirile de susținere a vieții din colonie. Acest lucru a fost corectat acum.
  • În meniul de construcție pentru colonia de pe Marte, clădirile arătau incorect bonusuri obținute de la ghildă în cerințele clădirii. Bonusurile ghildei nu le schimbă costurile, deci problema s-a rezolvat.
MOBIL

Aceasta este secțiunea mobilă a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea mobilă devine disponibil depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii browserului. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă!
  • Am rezolvat o problemă în cazul clădirilor cu variații (de exemplu Coralii din Viitorul Oceanic), care aveau mai puține forme pe mobil în comparație cu varianta de browser.
  • De asemenea, apărea o inconsecvență dacă pentru o extensie din Așezarea culturală se cereau 0 bucăți dintr-un anumit bun cultural; acesta nu era listat în browser, dar pe mobil se afișa, cu cost 0. Acum apare la fel.
  • Am remediat și o problemă vizuală, în care nava pentru Viitorul Arctic sau Oceanic apărea în oraș tău chiar și atunci când se afla pe drum.
Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la conținut nou pentru joc, care va fi anunțat în curând. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus