Versiunea 1.160 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.160 va avea loc în data de 4 septembrie 2019. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:


MODIFICĂRI

  • Pentru a pregăti Câmpul de luptă al ghildelor, creștem nivelul maxim al acestora de la 75 la 100. Sperăm că acest lucru va crește competitivitatea și va oferi o bază bună pentru noua opțiune când se va introduce. Vă rugăm să rețineți: este posibil ca unele ghilde să apară deja la nivel mai mare la finalizarea actualizării, întrucât au deja putere în plus.

  • Am adăugat un nou buton de comandă rapidă la ecranul de construire a Clădirilor legendare, care vă duce direct la piața de tranzacționare a bunurilor atunci când acestea nu sunt suficiente.

    GBTradeChangelog.png
  • Am actualizat descrierea pentru Galaxia albastră, pentru a clarifica faptul că nu dublează producția de unități, și nici producțiile de la Primărie.

BUGURI REPARATE

  • Am rezolvat o problemă în care cronometrul calculației zilnice în GvG lipsea după terminarea unei bătălii de tipul „Afaceri neterminate” și revenirea la Harta GvG.
  • Lățimea textelor de ajutor în Schema tehnologică era prea mare pentru majoritatea tehnologiilor, așa că am redus-o!
  • Am rezolvat o problemă în care puteați închide fereastra de negociere direct după primul schimb.
  • Am rezolvat o problemă în care abilitatea Țintire folosind RA nu dubla daunele abilităților legate de zonă, cum ar fi Suflul dragonului.
  • Textul misiunii din Viitorul Virtual „O serie de sfaturi financiare” a fost modificat, astfel încât să fie clar că trebuie să construiți clădiri de bunuri din această epocă. Înainte, ea era ambiguă, dacă deja vă aflați în Marte în Era spațială cât timp misiunea era activă.
  • Partea de sus a Clădirilor legendare înalte apărea tăiată de către Comerciantul de antichități dacă se aflau sub el în oraș.
MOBIL


Aceasta este secțiunea mobilă a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea mobilă devine disponibil depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii browserului. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă!
  • Uneori, la Comerciantul de antichități, restituirea monedelor comerciale, extinderea timpului în ultimele 30 de secunde și actualizarea ofertantului cu cea mai mare ofertă se făceau cu întârziere.
  • Am rezolvat o problemă în care articolele puse la schimb la Comerciantul de antichități încă se afișau în inventar dacă acesta era deschis în fundal la începerea schimbului.
  • A fost rezolvată o eroare din cauza căreia colectarea de medalii de la Vânzătorul de măști din Piazza avea animația greșită deasupra clădirii.
  • Butonul de OK de pe ecranul cu informații despre Campionatul ghildelor se afla în spatele altor elemente ale ferestrei, fiind imposibil de atins pe unele dispozitive.

Între timp, echipa noastră de dezvoltatori continuă să lucreze la Câmpurile de luptă ale ghildelor, precum și la îmbunătățiri în GvG. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus