Versiunea 1.161 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png
Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.161 va avea loc în data de 18 septembrie 2019. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

MODIFICĂRI

  • Am adăugat un mic text la fereastra de confirmare a ștergerii Clădirilor legendare, pentru a explica ce acțiune este necesară pentru a finaliza ștergerea.
  • Am adăugat și pentru browserele bazate pe Chrome opțiunea Copy/Paste în versiunea HTML5 a jocului. Acum, puteți folosi click dreapta pentru a copia și lipi text.
    CopyBrowser.png
    PasteBrowser.png
  • Notă: prima dată când faceți acest lucru, vi se va cere să acceptați acest lucru din browser:
    CopyPaste1.160.png

BUGURI REPARATE

  • Animațiile cu fum pentru clădirile cu mai multe surse de fum arăta doar una. Acest lucru este acum rezolvat.
  • Fumul de la fumul clădirii Saloon nu era aliniat, și acum a fost reparat.
  • Am rezolvat o problemă în care jocul se bloca la clădirile militare dacă aveați resurse suficiente pentru a debloca un slot, dar nu și să recrutați o unitate, iar acțiunile se făceau una după alta.
  • Atunci când deconectați o Clădire legendară care oferă fericire, scăderea acesteia nu era vizibilă. Acest lucru este acum rezolvat.
  • Am rezolvat o problemă în GvG, la care puteați primi o eroare dacă o armată era învinsă de un alt jucător în același timp în care luptați cu ea. Acum, veți primi corect un mesaj care se spune că armata a părăsit lupta.
  • De asemenea, am rezolvat o altă eroare în GvG, la care nu puteați muta cartierul general pe un sector recent cucerit după intrarea pe hartă, fără a închide și a redeschide mai întâi harta GvG.
  • Semnul exclamării galben lipsea de la Provocările zilnice când progresați în sarcinile primite; acest lucru a fost remediat.
  • Am rezolvat o problemă în care Punctele Forge produse de emisarii de așezări culturale se puteau colecta, chiar dacă aveați peste 100 de Puncte în bară.
  • Am eliminat o referire incorectă la NPC-uri agresive în textele GvG.

Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la Evenimentul de Halloween de anul acesta, precum și la Câmpurile de luptă ale ghildelor. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus