Versiunea 1.166 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.166 va avea loc în data de 27 noiembrie 2019. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

MODIFICĂRI

  • Pentru a fi mai clar când primiți mai multe recompense ca premiu, de exemplu la evenimente, fereastra de prezentare va avea acum un X2 sau X4 atunci când articolul este dublat sau înmulțit cu 4:

  • x2reward2.png


BUGURI REPARATE

  • Fereastra clasamentului din Câmpurile de luptă ale ghildelor a avut o mică eroare vizuală, fiind mai mare decât chenarul său. Acest lucru a fost rezolvat.
  • Statuia de onoare nu oferea puncte în clasament pentru cheltuirea de bunuri la colectare, spre deosebire de alte clădiri care furnizează bunuri la tezaurul ghildei.
  • În timpul etapei de construcție, bonusurile erau activate, în mod eronat, pentru clădirile încă nefinalizate. Acum nu mai este cazul.
  • Am rezolvat o problemă din cauza căreia cronometrul de la licitații nu adăuga constant 30 de secunde când se făcea o nouă ofertă în ultimele 30 de secunde dacă se întrerupea conexiunea la joc.
  • Am eliminat o eroare la care cursorul era plasat în afara câmpului de text în noua fereastră de contribuție la Clădirile legendare, dacă se ștergea valoarea implicită 0. Acest lucru se întâmpla doar în versiunea HTML a jocului.
  • Am rezolvat o problemă în care unele sunete din oraș erau redate simultan la trecerea la joc dintr-o altă filă din browser.
  • A apărut o eroare care înseamnă că nu puteți să vă întoarceți la un mesaj privat în chat după ce treceați la chat-ul global, de vecinătate sau de ghildă. Acest lucru s-a rezolvat.
  • Butoanele pentru zoom, setări și ecran întreg nu răspundeau după închiderea modului de reconstrucție. Acum funcționează din nou corect!
  • A existat o eroare care spunea că nu puteți alege același portret pe care l-ați ales anterior în meniul de selecție. Acest lucru a fost remediat.
  • Numărul de medalii din fereastra clasamentului devenea (doar vizual) negativ dacă se ajungea la o sumă foarte mare.
  • Abilitatea Regrupare a fost afectată de o eroare vizuală, părând că este aplicată în mod inconsecvent între armatele de atac și cele defensive, atunci când sunt vizualizate din fereastra de gestionare a armatei. Acest lucru a fost rezolvat.
  • Pictograma de colectare din Primărie se va afișa acum corect și dacă sunt de adunat mai mult decât simplele monede.
  • Pop-up-urile pentru costurile deduse la construirea unui drum arătau doar costul primei porțiuni de drum. Acum se va afișa valoarea pentru toate bucățile amplasate.
  • În cadrul noului câmp de contribuție la Clădirile legendare, suma indicată de Puncte de Forge era uneori mai mare decât cea necesară pentru a completa nivelul. Acum se va afișa întotdeauna doar cel mult suma necesară pentru a completa nivelul actual.
  • Am rezolvat o problemă în care uneori numerele din câmpul de contribuție la legendare erau incorecte dacă introduceați o valoare și apoi închideați și redeschideați fereastra.
MOBIL


Aceasta este secțiunea mobilă a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea mobilă devine disponibil depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii browserului. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă!
  • La fel ca în versiunea 1.165 din browser, acum nu se va mai afișa fereastra cu Taverna prietenilor când o vizitați.
  • Am rezolvat o problemă la care butoanele pentru Modul reconstrucție nu se afișau corect pe unele dispozitive.
  • A existat o eroare în Expedițiile ghildei, la care unele numere erau transparente pentru confruntări sau cronometru.
  • Am rezolvat o problemă în care meniul de setări încărca valorile incorect la închiderea și redeschiderea aplicației, necesitând să vă deconectați complet și să vă întoarceți pentru cele corecte. Acest lucru a fost rezolvat.

Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la următorul eveniment din joc pentru 2020, Forge Bowl.

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus