Versiunea 1.169 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.169 va avea loc în data de 8 ianuarie 2020. Aceasta este o actualizare combinată 1.168 + 1.169 din cauza perioadei de sărbători. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:


MODIFICĂRI

  • Resursele pe care ați încercat deja să i le oferiți unui anumit personaj vor fi afișate cu gri, evitând astfel cheltuielile inutile la negocieri:​

  • 1.167%20-%20Negotiation.png
  • La fel ca la pachetele de auto-ajutorare, acum este posibil să utilizați și pachetele de modernizare și pe cele de modernizare cu un nivel de mai multe ori la rând, fără a fi nevoie să redeschideți inventarul.
  • Contribuția personalizată cu Puncte Forge la o Clădire legendară va deschide acum o fereastră de confirmare. Această opțiune poate fi și dezactivată, dând click pe butonul „Nu mă mai întreba niciodată”.
  • Opțiunea de blocare din inventar afișează acum un text de ajutor adecvat când se trece cu mouse-ul pe deasupra ei.
  • Atunci când donați bunuri la Tezaurul ghildei, bunul/suma selectată anterior nu se va mai șterge automat, făcând mai rapid procesul de donare a mai multor tipuri de bunuri unul după altul.
BUGURI REPARATE

  • Un mesaj greșit era afișat în sectoarele neutre din GvG.
  • La schimbarea ghildei, pictograma de producție la Primărie nu se actualiza decât dacă jocul se reîncărca.
  • Am rezolvat o problemă la care era posibil să se încerce construirea unei Clădiri legendare într-o așezare în desfășurare.
  • Condiția de la misiuni de a „înfuria populația” nu se îndeplinea prin eliminarea drumurilor pentru a deconecta clădirile de la Primărie.
  • Trenul iernii de nivelul 1 va afișa acum corect o animație cu fum.
  • Am rezolvat o problemă care făcea uneori ca incidentele să fie afișate peste copaci și stânci în zona sălbatică din jurul orașului.
MOBIL
Aceasta este secțiunea mobilă a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea mobilă devine disponibil depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii browserului. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă!
  • Textul de ajutor de la Expresul negru ca tăciunele afișa valori incorecte la motivare.
  • Apăsarea pe medalii în inventar ar trebui să afișeze acum un text de ajutor.
  • O notă de confirmare s-a adăugat acum la donațiile făcute la tezaurul ghildei.
  • Am rezolvat o problemă la care atingerea dublă a butonului pentru a distruge o clădire a provinciei putea duce la blocarea aplicației.
  • Am rezolvat o problemă din cauza căreia ocuparea ultimului scaun din Taverna prietenilor avea ca rezultat deschiderea ferestrei tavernei.
  • Am eliminat o eroare din cauza căreia avatarurile personajelor de la Expediția ghildei erau așezate greșit la negocieri.
  • La un cont înregistrat pe mai multe lumi, derularea ferestrei de selecție a lumii putea funcționa eronat, făcând imposibilă selectarea câtorva lumi.
  • Am rezolvat o problemă în care era posibilă dezactivarea dialogului „Niciun depozit corespunzător” în meniul de construire a clădirilor de bunuri.
  • Am rezolvat o problemă în care o luptă nu se încheia la omorârea singurei unități inamice cu „Primul atac” activat (abilitatea Clădirii legendare Kraken).
Între timp, echipa noastră de dezvoltatori continuă lucrul la următorul eveniment din joc.

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus