Versiunea 1.170 - detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.170 va avea loc în data de 22 ianuarie 2020. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

MODIFICĂRI

  • La obținerea de bunuri din așezări ca recompense, se va afișa acum o descriere la trecerea cu mouse-ul pe deasupra.
BUGURI REPARATE

  • Utilizarea unui al doilea bonus de același tip de inventar nu mai afișa textul de avertizare corect. Problema s-a rezolvat acum.
  • Am eliminat o eroare, în care apărea butonul „Colectează tot” pentru clădirile care produc Puncte Forge, chiar dacă în bara de sus existau deja peste 100 de PF.
  • Am rezolvat o problemă în care butonul „Actualizează la membrii ghildei” nu apărea la deschiderea ferestrei unui mesaj de grup pentru prima dată într-o sesiune de joc.
  • Am rezolvat o problemă în care mișcarea cu mouse-ul și tastatura în Edge/IE încerca să mute imaginea în sine.
  • Mutarea unei clădiri militare care necesită drum cu două benzi la un drum simplu provoca o eroare. Problema s-a rezolvat acum.
  • Am rezolvat o eroare din cauza căreia se adăuga text suplimentar la introducerea de caractere atunci când se încearcă crearea unui mesaj de grup, când nu vă aflați într-o ghildă.
MOBIL

Aceasta este secțiunea mobilă a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea mobilă devine disponibil depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii browserului. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă!
  • Ecranul de selectare a așezărilor culturale a fost refăcut, atât pentru versiunea de browser, cât și de mobil:
    • Acum puteți vizualiza imediat așezările disponibile curente. Pe viitor, aici se vor adăuga și alte așezări.
    • De asemenea, puteți vedea de câte ori a fost finalizată fiecare așezare și, imediat lângă ea, caracteristicile unice oferite (de exemplu, funcția de Negustor pentru Japonia Feudală).

    • 1.170%20-%20CSE.png
  • Culoarea butonului de închidere a ferestrei misiunilor s-a schimbat din roșu în albastru, potrivindu-se astfel cu cele din alte ferestre.
  • Am rezolvat o problemă în care ecusonul de notificare nu dispărea din meniul de construcții din Marte, chiar și după ce dispar toate clădirile.
  • Clădirile care produc monede și provizii afișau pictograma de colectare a proviziilor. Această problemă s-a rezolvat acum.
  • Am rezolvat o problemă în care nu exista nicio opțiune de atac când se folosea butonul de răzbunare din Istoricul evenimentelor din Primărie.
  • Am rezolvat o problemă în care datele sesiunii nu se puteau salva imediat după instalarea aplicației.
Între timp, echipa noastră de dezvoltatori continuă lucrul la următorul eveniment din joc.

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus