Versiunea 1.175 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.175 va avea loc în data de 1 aprilie 2020. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

MODIFICĂRI

  • Am adăugat opțiunea de a cheltui pachetele de Puncte Forge Points în schema de cercetare direct, la fel ca la Clădirile legendare, ceea ce înseamnă că nu mai trebuie să ieșiți din fereastra a tehnologiei.
  • De asemenea, am adăugat un nou pop-up de confirmare la cumpărarea articolelor din magazinul Comerciantului de antichități.
  • În plus, am ajustat modul în care funcționează pacjetele de selecție, astfel încât dacă selectați un pachet de modernizare, acesta este adăugat direct în stocul de modernizări, adică funcționează la fel ca orice alt pachet de modernizare.

    BUGURI REPARATE
  • Am rezolvat o eroare de text în linia de misiuni a Egiptului Antic, care se referea la Daimyo-ul japonez.
  • A apărut o problemă în browserele bazate pe Chrome, care ducea la deconectarea repetată. Problema s-a rezolvat.
  • Interfața ferestrei Clădirilor legendare apărea eronat la schimbarea nivelurilor; acest lucru nu va mai apărea.
  • Locuitorii orașului dispăreau după ce vă întorceați în oraș sau colonie de pe harta de campanie și din schema de cercetare. Acum se întorc în oraș, așa cum este normal.
  • Am rezolvat o problemă în fereastra provinciei, cu spațiu adăugat între numele ghildelor când provincia este asediată de mai multe ghilde în Câmpurile de luptă.
MOBIL


Aceasta este secțiunea mobilă a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea mobilă devine disponibil depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii browserului. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă!

  • În Așezarea culturală Egiptul antic, fereastra clădirii militare se putea bloca atunci când încercați să cumpărați unități cu resurse insuficiente. Acest lucru nu se va mai întâmpla.
  • Tot în clădirile militare, am rezolvat o problemă în care slotul pentru unitate care se putea cumpăra cu Diamante era dezactivat complet dacă nu aveați Diamante suficiente. Acum va funcționa ca și alte butoane și vă va informa când nu aveți destule Diamante.
  • Am rezolvat o problemă în care pop-up-ul privind reducerea populației era afișat de două ori la vânzarea unei clădiri rezidențiale.
  • După dezactivarea completă a animațiilor de fundal, ele se reactivau la loc. Acest lucru a fost rezolvat acum.
Între timp, echipa noastră de dezvoltatori continuă lucrul la Evenimentul arheologic și la noua epocă, Era Spațială: Centura de asteroizi.

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus