Versiunea 1.179 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.179 va avea loc în data de 27 mai 2020. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • Am rezolvat o problemă în care dacă se dădea click rapid pe o Clădire legendară la încărcarea jocului, nu se afișa corect fereastra ei.
  • Când se participa la Câmpurile de luptă și se revenea în oraș, apăreau uneori ferestrele provinciei în pop-up. Această problemă a fost rezolvată.
  • O misiune a poveștii din Centura de asteroizi afișa o pictogramă greșită (clădire rezidențială în loc de susținere a vieții). Eroarea s-a corectat.
  • Am rezolvat o problemă la care recrutarea și/sau înfrângerea unităților în luptele de așezarea culturală (Egipt) se lua în calcul la condițiile anumitor misiuni.
  • Vizualizarea nivelurilor finalizate la Clădirile legendare ale prietenilor sau vecinilor afecta vizual suma donată la trecerea înapoi la fereastra de donare.
  • Am rezolvat o problemă în care eliberarea sectoarelor din GvG ca o modalitate de a le face să devină inactive nu funcționa corect.
  • Am eliminat o eroare din cauza căreia locuitorii se blocau unii pe alții. Circulația lor e mai ușoară acum.
  • Clădirile rezidențiale rămâneau evidențiate după colectarea monedelor, chiar și atunci când mouse-ul nu mai era îndreptar spre clădiri. Această problemă s-a rezolvat.
  • Am rezolvat o problemă în care comenzile rapide la mesagerie nu funcționau în Câmpurile ghildelor.
  • Am rezolvat o problemă vizuală în care fântânile dorințelor afișau, uneori, butoanele vechi pentru producția de bunuri.

    ÎMBUNĂTĂȚIRI
  • Cadourile diplomatice (abilitatea de la Clădirea legendară) nu se mai aplică la negocierile din așezarea japoneză.
  • Turnul dinamic se va numi acum Turnul armistițiului, iar grafica sa va fi refăcută în curând. Între timp, clădirea ba apărea în oraș sub formă de schele. Bonusurile și nivelurile rămân neschimbate.
  • De acum înainte, tasta rapidă de backspace funcționează și la afișarea Așezărilor culturale.

MOBIL

Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă!
  • Aspectul și acuratețea opțiunilor de panoramare și zoom a imaginii au fost îmbunătățite
  • Am rezolvat o problemă la care fereastra cu recompensele cadourilor diplomatice nu se afișa la negocierea reușită pentru teritoriile de explorare. În ciuda problemei vizuale, recompensele se acordau corect.
  • Am eliminat o eroare din cauza căreia trimiterea iscoadei într-o anumită provincie de pe harta campaniei se afișa calea greșită.
  • După finalizarea misiunii „Ieși la lumină”, meniul de setări afișează acum opțiunile potrivite, fără a fi nevoie de reconectare.
Între timp, echipa noastră de dezvoltatori continuă lucrul la Evenimentul fotbalistic și la noutăți în Expediția ghidei. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus