Versiunea 1.195 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.195 va avea loc în data de 6 ianuarie 2021. Acest update cuprinde modificări din versiunile 1.194 și 1.195 combinate, din cauza perioadei sărbătorilor. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • Icoana de stare pentru Atelierul de cioplit piatră (Azteci) nu era plasată corect. Am mutat-o unde trebuie.
  • Ferestrele pop-up din Expediția ghildei dispăreau uneori pe neașteptate. Acest lucru nu ar trebui să se mai întâmple.
  • Incidentele puteau apărea uneori în spatele portului arctic sau al terminalului oceanic, unde erau imposibil de observat. Ne-am asigurat că sunt mereu vizibile acum.
  • Butonul „Colectează tot” nu funcționa corect când existau în oraș clădiri de producție pentru ghildă, iar jucătorul nu se afla într-o ghildă. Acest lucru s-a rezolvat acum.
  • Un chenar incorect era afișat pe paginile următoare ale mesajelor ghildei din centrul de mesaje. Acesta a dispărut acum.
  • Amplasarea unei expansiuni pe Diamante, deși aceasta era disponibilă, uneori nu funcționa în așezarea culturală. Am remediat problema.
  • S-au făcut unele modificări minore de aspect la bara laterală cu bonusuri.
ÎMBUNĂTĂȚIRI

  • Acum este mai clar că jucătorii ignorați pot trimite mesaje în continuare în conversațiile de grup partajate.
  • Articolele pot fi folosite acum de mai multe ori la rând, fără a fi nevoie să le selectați din nou.
MOBIL

Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Am rezolvat o problemă în care începerea construirii unei clădiri rezidențiale într-o așezare culturală și apoi anularea ei provocau fluctuații ciudate ale numărului locuitorilor.
  • Butonul „Colectează tot” dispărea după ce vizitați o așezare. Acest lucru nu se mai întâmplă.
  • Nu se afișau pictogramele adecvate pentru tehnologiile care oferă avatare. Acest lucru este acum corectat.
  • De asemenea, am rezolvat o problemă minoră la Comerciantul de antichități, unde ecranul de ajutor nu conținea imaginile corespunzătoare.
  • În fereastra care afișa informații despre un atac imposibil, lipsea o imagine, care a fost acum adăugată.
  • Propriul mesaj din chatul ghildei putea declanșa primirea unei notificări. Ele se vor comporta corect acum.
  • Am găsit și am reparat câteva locuri în care jocul se putea închide în mod neașteptat.
  • Nu era posibil să ignorați un jucător direct din vizualizarea mesajului. Această posibilitate există acum.
  • Fereastra de contribuție la Clădirile legendare nu se actualiza corect după utilizarea Punctelor Forge. Acest lucru s-a rezolvat.
  • Am îmbunătățit modul în care este afișată ultima mișcare în mini-jocul aztecilor, astfel încât să puteți vedea dacă exista un bun sub ultima dală.
Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

La mulți ani!

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus