Versiunea 1.205 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
logo.png
Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.205 va avea loc în data de 27 mai 2021. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • Am remediat o eroare care apărea atunci când o clădire de producție era sprijinită manual în timp ce vă aflați în modul Reconstrucție.
  • Uneori, părea posibilă răzbunarea prin atac a unui jucător atacant care nu mai se mai afla în aceeași vecinătate, și se ajungea la o eroare internă.
  • Am rezolvat o problemă în care animațiile Clădirii legendare Insula plutitoare nu se afișau la vizitarea unui alt jucător.
  • Am remediat o problemă care cauza o eroare de server la respingerea unei oferte de la comerciant în așezarea culturală Japonia feudală, după ce mini-jocul de negociere era deja început.
  • Am remediat o eroare în care informațiile din pop-up despre recompensele din fereastra Provocărilor zilnice sau ale misiunilor nu erau afișate.
  • Am eliminat o problemă în care informațiile din pop-up despre construcție erau nealiniate pentru unele clădiri.
  • Am remediat o problemă în care uneori populația nu era calculată corect după utilizarea unui pachet de renovare pe o clădire rezidențială cu mai multe epoci.
  • În plus, am rezolvat și o problemă în care populația era uneori calculată greșit atunci când se avansa la o nouă colonie în Centura de asteroizi din Era Spațială sau Venus.
  • Am rezolvat o problemă cu sortarea Listei de prieteni, în situațiile în care un jucător avea mai mult de 2.147.483.647 puncte în clasament.
MOBIL


Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Am remediat o problemă în Expediția ghildei, în care animația cu flacără aprinsă a celei de-a 4-a dificultăți era abia vizibilă în prezentarea generală a contribuțiilor.
  • În plus, am remediat o problemă în care punctele din clasament ale jucătorilor, din bara socială, afișau numere zecimale incorecte.
  • Am remediat și o problemă cu bara de progres a timpului, care nu era afișat corect pentru clădirile speciale.
Dacă doriți să testați aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus