Versiunea 1.206 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
logo.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.206 va avea loc în data de 9 iunie 2021. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • Când terminați o ligă în Arena PvP și câștigați un cufăr, jocul nu declanșa mesajul pentru a afișa rezultatele și recompensele (deși recompensele erau totuși livrate). Problema a fost rezolvată.
  • Am remediat o eroare la care butonul „Aflați mai multe” nu funcționa în meniul de Construire.
  • După ce s-a respins încercarea de jefuire a unui adversar, la următorul jaf nu se afișa prada câștigată. Această problemă a fost rezolvată.
  • La vizitarea unui alt oraș prin intermediul barei sociale, se afișa o modificare vizuală a populației în partea de sus a ecranului. Eroarea a fost eliminată.
  • Am remediat o problemă în care Comerciantul de antichități apărea uneori ușor deplasat după încărcarea jocului.
  • Dacă dați click rapid pentru a începe producțiile în serie, putea rezulta o miscare greșită în afara ferestrei, oprind astfel lansarea producțiilor. Această problemă a fost rezolvată acum.
  • Am rezolvat o problemă în care locația hărții se schimba uneori atunci când se dădea o luptă manuală pe teritoriile de explorare.
  • Misiunile care v-au solicitat să construiți un sintetizator de bunuri nu specificau vechimea clădirii necesare. Situația a fost rezolvată.
  • Am rezolvat o problemă în care campionii din Venus și Centura de asteroizi aveau același număr de puncte.
  • La colectarea unei Clădiri legendare, bonusurile afișate nu se potriveau cu cele din Primărie și din bara laterală. Această problemă a fost rezolvată.
ÎMBUNĂTĂȚIRI

  • Gruparea ghildelor în Câmpurile de luptă nu se va mai face după vechimea ghildei, ci aleatoriu în cadrul ligilor.
  • Am adăugat o serie de noi obiecte la Comerciantul de antichități, pe care le puteți obține de la licitație și din magazin. Sunt incluse pachetele pentru Podul Hanami și Aeronavă în licitație, precum și pachetele de selecție pentru Trenul iernii și Tezaurul olimpic în magazin!
MOBIL


Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • După ștergerea unui text în Centrul de mesaje, era totuși posibil să trimiteți mesajul, lucru care ducea la o eroare. Problema a fost rezolvată.
  • Am eliminat o eroare la care pop-up-ul pentru susținerea vieții afișa valori diferite pe mobil și browser.
  • Intrarea pe un link dintr-un anunț și revenirea în joc ducea la o eroare. Această problemă a fost rezolvată acum.
Dacă doriți să testați aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus