Versiunea 1.209 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png
Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.209 va avea loc în data de 21 iulie 2021. Vă anunțăm cu bucurie sprintul comunității! Acesta este doar primul set de modificări la care am lucrat, deoarece vom avea o continuare și în lista pentru versiunea 1.210. În ultimele săptămâni, am colectat feedback-ul vostru și am primit o mulțime de cereri de caracteristici și îmbunătățiri. În plus, suntem conștienți de faptul că mulți dintre voi ați cerut și schimbări drastice în ferestrele de gestionare a armatei, inventar și piață. Totuși, lucrul pentru astfel de modificări ar fi prea mare pentru o actualizare sau două, din păcate. Prin urmare, nu vom putea livra toate schimbările cerute cu aceste două actualizări, dar asta nu înseamnă că aceste caracteristici nu vor fi revizuite în viitor.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ÎMBUNĂTĂȚIRI - SPRINTUL COMUNITĂȚII

  • Înainte, când atingeați un total de 80 de prieteni invitați, nu mai era posibil să trimiteți noi cereri de prietenie. Se mai puteau, însă, primi 60 de invitații suplimentare prietenie. De acum înainte, puteți avea până la 140 de prieteni, indiferent de cine invită pe cine (adică puteți trimite sau primi până la 140 de cereri de prietenie)
  • Prezentarea bunurilor a fost îmbunătățită, făcând astfel mai ușoară distincția între bunurile dintr-o anumită epocă, în mai multe ferestre: fila de creare a ofertelor la Piață, fila cu bunuri din Inventar și Tezaurul ghildei:
    1.209%20Market.png
  • Când nu s-a atins încă o realizare, jocul arăta progresul către nivelul următor (de exemplu, câștigă 3.000/50.000 de bătălii). Cu toate acestea, la atingerea celui mai înalt nivel al unei realizări, se afișa mesajul „Ai atins cel mai înalt nivel al acestei realizări!”. În plus față de acest mesaj, acum puteți vedea și progresul continuu al realizărilor (de exemplu, 65.000/50.000 de bătălii).
  • Fila Jucători din fereastra clasamentului global nu afișa epoca jucătorilor în browser. Clasamentul a fost actualizat pentru a include acum și această informație.
    1.209%20Age.png
  • Am schimbat modul în care vi se recomandă ghildele. Înainte, unele ghilde sugerate, afișate în listă, erau inactive. Am introdus un nou criteriu pentru a determina care să fie prezentate în această listă, pentru a reduce probabilitatea ca jucătorii să se alăture unor ghilde inactive.
ERORI ELIMINATE

Arena PvP
  • Unele părți ale Arenei PvP nu afișau traducerile localizate. Această problemă a fost rezolvată.
  • Am remediat o problemă în care notificarea pentru sfârșitul sezonului Arenei PvP era trimisă de mai multe ori.
  • Clasamentul personal la Arena PvP Arena nu se reseta corect, acum el va funcționa cum trebuie.
General
  • Am rezolvat o problemă în browser, în care nu era posibilă trimiterea iscoadei într-o anumită provincie din Marte, înainte de a deține alte 4 provincii.
  • În anumite circumstanțe, noii administratori ai ghildei nu primeau uneori permisiuni pentru a șterge, debifa și/sau bloca discuțiile existente ale ghildei.
  • Am remediat o problemă în care bara din partea dreaptă afișa uneori o pictogramă că o clădire este neconectată, deși aceasta era conectată corect la Primărie.
  • Clădirile cu fericire negativă (de exemplu, Casa lupului, Turnul întunecat etc.) se luau în considerare pentru cererea de fericire. Această problemă a fost rezolvată acum.
MOBIL

Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Am adăugat o opțiune pentru a dezactiva bannerele animate „Victorie” și „Înfrângere” după lupte. Aceste animații se închideau până acum cu o simplă atingere, însă devine enervant să se sară peste ele la sute de bătălii zilnic. Prin urmare, de acum înainte vi se va solicita o fereastră de confirmare pentru a dezactiva aceste animații dacă săriți peste ele de 10 ori.
  • În anumite condiții, lupta pe harta de campanie după vizitarea așezării Egipt putea duce la erori. Problema a fost rezolvată acum.
  • Am remediat o problemă în care fila stocului din Inventar afișa automat bunurile din epocile anterioare.
  • Am rezolvat o problemă vizuală cu stilul textului la bonusurile de la Comerciantul de antichități
Dacă doriți să testați aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus