Versiunea 1.211 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png
Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.211 va avea loc în data de 18 august 2021. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • Am remediat o problemă la care donarea de medalii la Tezaurul ghildei ducea uneori la erori și reîncărcarea jocului.
  • Bara din dreapta afișa uneori o pictogramă care arăta că nu toate clădirile sunt conectate corect la străzi. Acest lucru se întâmpla de obicei când se amplasa o clădire care necesita o stradă 2x2, chiar dacă acea clădire era legată corespunzător de stradă. Problema a fost rezolvată acum.
  • Am remediat o eroare în care deschiderea ferestrei clasamentelor uneori schimba punctajul propriu în bara socială, afișând un număr negativ.
ÎMBUNĂTĂȚIRI

  • Am adăugat Rupii ca recompense suplimentare la unele misiuni din Impriul Mogul.
  • Am adăugat un câmp de introducere a Punctelor Forge de cheltuit în schema tehnologică, similar cu cel existent când donați la Clădirile legendare.
  • Pictogramele pentru atac și apărare la armată au fost actualizate, pentru a fi unitare și mai intuitive:
    • def_boost_attacker.png
      Bonus de apărare pentru armata de atac
    • att_boost_attacker.png
      Bonus de atac pentru armata de atac
    • def_boost_defender.png
      Bonus de apărare pentru armata de apărare
    • att_boost_defender.png
      Bonus de atac pentru armata de apărare
    • att_def_boost_attacker.png
      Bonus de atac (toate)
    • att_def_boost_defender.png
      Bonus de apărare (toate)
    • att_def_boost_attacker_defender.png
      Bonus de atac și apărare (toate)
  • Derularea automată a fost eliminată din temele de discuție din Centrul de mesaje. Cu această modificare, discuția nu se va mai derula automat în jos în cazul în care va apărea un mesaj nou în timp ce citiți unul mai vechi.
  • Portretele emisarilor din așezările culturale sunt acum avataruri de jucători care se pot utiliza.
  • Am introdus un indicator de „activitate” pentru lista de prieteni. Această opțiune era deja disponibilă pentru ghilde, dar acum este afișată și în partea de jos a filei cu lista de prieteni din bara socială.
MOBIL

Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Un filtru de căutare după „clădire legendară” a fost adăugat la interogarea în fila legendarelor din fereastra Clasamentului global.
  • Acum este posibil să căutați anumite oferte de la jucători în fereastra pieței. Această îmbunătățire a fost introdusă recent în browser, iar acum există și pe mobil.
    • Cu această modificare, nu mai trebuie să răsfoiți zeci de mesaje pentru a găsi o anumită ofertă comercială, partajată într-o discuție. Dacă știți numele jucătorului, puteți să îi tastați pur și simplu numele în fereastra pieței și toate ofertele lui vor fi afișate la un loc.
  • Pentru a face jefuirea mai intuitivă și mai ușor de distins ce clădiri se pot jefui, am schimbat icoanele astfel:
    plunder_hand.png
    plunder_robber.png


  • „Feedbackul la atingere” a fost îmbunătățit în mai multe părți ale jocului. Cu această modificare, toate butoanele care vă permit să efectuați o acțiune vor fi evidențiate la inițierea unei interacțiuni. Butonul „X” de la misiuni este un exemplu, la care se adaugă și filele meniului de construcție, butoanele cu săgeată din centrul mesajelor, butoanele de chat și altele.
  • Una dintre clădirile rezidențiale din Imperiul Mogul afișa incorect pictograma de colectare. Acum apare pictograma de rupii în loc de bunuri.
Dacă doriți să testați aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus