Versiunea 1.217 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
logo.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.217 va avea loc în data de 10 noiembrie 2021. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • La crearea unui mesaj de ghildă, prima postare nu era trimisă tuturor membrilor. Acum aceștia o primesc corect.
  • Dacă aveți Recoltele aurii de la Evenimentul de toamnă din Epoca bronzului, ghilda voastră primea bunuri din bronz la tezaur. Acum oferă bunuri din Epoca fierului.
  • În Wiki nu se afișau valorile la Comerciantul de antichități pentru clădirea Recolte aurii. Acest lucru a fost corectat.
  • Atunci când vizitați orașele altor jucători care nu au deblocat Comerciantul de antichități încă, se afișa un indicator de stare greșit. Acesta a fost eliminat.
  • În piață, în meniul contextual pentru bunuri, zona evidențiată era mai mare decât meniul. Dimensiunea sa a fost ajustată.
  • Deschiderea Meniului de construcție pe unele dispozitive Mac nu era posibilă. Acum el poate fi deschis din nou.

ÎMBUNĂTĂȚIRI

  • Am adăugat un nou indicator de stare la sistemul nostru Castel. Un semn de exclamare este afișat atunci când vă puteți colecta cutiile sau când ați câștigat puncte de castel. (Notă: Această modificare este doar pentru versiunea de browser în prezent. O vom adăuga și în aplicație în următoarea versiune)
  • De asemenea, am adăugat un ecran de informații la sistemul Castel, pentru a explica de unde puteți obține puncte.
  • În Taverna prietenilor, era posibil să activați din greșeală un bonus. Am adăugat o fereastră de confirmare pentru a împiedica acest lucru.
  • De asemenea, am făcut câteva îmbunătățiri vizuale la schema de cercetare. Acum puteți vedea mai mult din numele tehnologiei.
  • De asemenea, în piață, am făcut o mică îmbunătățire: caseta de selecție pentru bunuri era întotdeauna destul de lungă, chiar dacă aveați doar câteva bunuri. Acum se va scurta în acest caz.
  • Odată ce un atașament de schimb comercial a fost acceptat, nu mai există niciun motiv pentru ca informațiile respective să rămână în discuția din centrul de mesaje, deoarece nu mai ajută pe nimeni. Prin urmare, eliminăm orice atașamente legate de piață odată ce au fost acceptate.
  • Același lucru este valabil și pentru mesajele aceluiași jucător. Deoarece acest lucru generează atașamente multiple, duplicatele anterioare vor fi șterse automat, iar în centrul de mesaje va fi afișat doar cel nou.
MOBIL


Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Atunci când cumpărați Diamante în magazin, punctele castel primite sunt acum afișate și în aplicație.
  • Pe iOS, sunetele nu mai funcționau uneori. Acestea nu mai lipsesc și vă puteți bucura de ele.
Între timp, am introdus un nou update la Câmpurile ghildei! Îl puteți testa pe Serverul Beta și aveți câteva detalii în acest clip! De asemenea, suntem pe ultima sută de metri pentru următoarea opțiune a ghildei, numită Avantajele ghildei, care va fi lansată în curând în versiunea Beta.

Dacă doriți să testați aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus