Versiunea 1.227 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
logo.png
Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.227 va avea loc în data de 30 martie 2022. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • După actualizarea Refugiului campionului la o altă eră, în cazarmă, campionul vechi era încă vizibil, chiar dacă ar fi trebuit să apară ca slot liber. Acum puteți recruta noul campion fără a fi nevoie să reîncărcați jocul.
  • La finalizarea unei așezări culturale, personajul care dădea misiuni putea apărea în orașul principal, ceea ce ducea la o reîncărcare forțată. Am remediat problema.
  • Amplasarea clădirilor în lanț lângă Recoltele aurii de la Evenimentul de toamnă putea duce uneori la o eroare internă. Acest lucru a fost corectat.
  • Cumpărarea a 10 Puncte Forge cu monede în timp ce se primea punctul gratuit din oră în oră putea duce uneori la apariția unei erori. Acest lucru a fost rezolvat.
  • În cazul anumitor limbi, titlurile din ferestrele de informații despre evenimente erau prea lungi, rezultând astfel o dispunere necorespunzătoare. Am adăugat acum o pauză de rând ( în caz că se întâmplă acest lucru).
ÎMBUNĂTĂȚIRI

  • Am eliminat denumirile de epocă de la clădirile din afara grilei din orașele învecinate, deoarece au provocat unele confuzii.
MOBIL


Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Obținerea unei noi Provocări zilnice afișa uneori persoana care dădea misiunea în loc de un cufăr nedeschis. Acest lucru a fost corectat acum.
  • Câștigarea unei realizări pentru Arena PvP putea face ca aplicația să nu mai răspundă. Am remediat această problemă.

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Între timp, am lansat Evenimentul arheologic pe Beta. Dacă doriți să testați alte aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Echipa Forge of Empires
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Dragi jucători,

În plus, am schimbat și modul de lansare al producțiilor. Acesta grupează și stabilește acum producțiile în funcție de tipul de clădire.
De exemplu, dacă apăsați pe o clădire care produce bunuri, acum puteți seta producția pentru toate clădirile care produc bunuri.
Cu toate acestea, pentru un alt tip (cum ar fi proviziile), va trebui să apăsați pe acea clădire pentru a seta producțiile pentru acel grup.
Clădirile sunt acum grupate după cum urmează: bunuri, bunuri culturale, clădiri de diplomație, provizii, clădiri militare și clădiri de producție speciale.

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus