Versiunea 1.244 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.244 va avea loc în data de 23 noiembrie 2022. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • Câmpurile ghildelor
    • Era posibil să se câștige puncte de victorie în primul minut de la începerea unui câmp de luptă. Nu ne așteptam să fiți atât de rapizi. Am eliminat punctele de victorie primite astfel.
    • Când se începea o luptă, se aștepta ca următorul Câmp de luptă să înceapă și se încerca apoi continuarea acesteia, apăreau unele probleme. Nu veți mai putea începe o bătălie în astfel de cazuri.
  • Lupte
    • În timpul luptelor, atacurile unor unități se soldau cu o mică explozie. Am înlocuit-o cu un BUM mare și autentic!
    • După ce încercați să atacați un jucător care nu a deblocat încă PvP sau care are un scut de oraș activ, butonul de ajutor/atac nu mai reapăreau. Eroarea s-a remediat.
  • Diverse
    • Clădirile nou deblocate nu erau marcate cu un "i" în meniul Construcții sau pictograma clipea prea repede. Am readus butonul la starea sa normală.
    • Efectul subacvatic din colonia de pe Luna lui Jupiter se transfera în orașul altui jucător dacă îl vizitați după ce ieșeați din colonie. Cetățenilor nu le-a plăcut să fie înecați (cine ar fi crezut?), așa că am oprit acest lucru.
    • În piață, era posibil să introduceți un caracter care nu este un număr în câmpul de introducere și să creați o ofertă cu el. Asta, desigur, a dus la o eroare, așa că revenim la cifre.
    • În bara de sus, zona pentru textul de fericire acoperea parțial butonul de Bunuri. Acum totul este corect.
MOBIL

Aceasta este secțiunea pentru dispozitive mobile a listei de modificări. Este vorba despre lucruri pe care nu le veți vedea pe versiunea desktop a jocului sau care se referă doar la interfața sau funcționalitatea pentru mobil. Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Medaliile obținute în urma contribuției la Clădirile legendare ale altor jucători nu erau afișate. S-ar putea să nu vi se pară prea valoroase, dar ele sunt importante pentru mulți jucători.
  • În Așezarea aztecilor, vizualizarea de antrenament pentru minigame putea cauza o eroare internă. Acest bug este în sfârșit rezolvat.
  • Mutarea unei clădiri ținându-se apăsat pe ea putea duce la deschiderea meniului clădirii greșite. Am rezolvat problema.
Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook!

Dacă doriți să testați alte aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus