Versiunea 1.259 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png



Actualizarea la versiunea 1.259 va avea loc în data de 21 iunie 2023. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:
ÎMBUNĂTĂȚIRI

  • Armata
    • Am făcut câteva îmbunătățiri minore, dar utile, pe câmpul de luptă! Luați-vă adio de la acel pop-up enervant atunci când treceți cu mouse-ul în afara grilei câmpului de luptă.
    • Folosind unitățile de armată grupate, nu mai trebuie să închideți și să deschideți un sector în GvG pentru a plasa mai mult de 20 de armate.
ERORI ELIMINATE


  • Misiuni
    • Unele misiuni pot fi un pic înșelătoare, nu-i așa? Am modificat textul misiunii „Mai multă mâncare, mai puțină muncă" pentru a fi mai clară.
  • Clădiri legendare
    • Ați văzut vreodată un buton pentru a cumpăra toate bunurile pentru o clădire, dar s-a dovedit că aceasta nu avea nevoie de niciunul? Pentru a evita acest lucru pe viitor, am făcut gri butonul „Cumpără tot" pentru Oracolul din Delphi.
    • În fereastra de construcție a Clădirilor legendare, fila Cerințe afișa cantitatea incorectă de Puncte Forge necesară pentru a termina construcția. Am ajustat-o și ne-am asigurat că acum este afișată suma corectă.
MODIFICĂRI PENTRU MOBIL


Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.

  • Butoane și ferestre pop-up
    • Lacătele sunt foarte bune pentru a ține lucrurile în siguranță, dar să apară unul la întâmplare în spatele butoanelor? Asta nu e bine. Am rezolvat problema care provenea de la funcția de deblocare a Expediției ghildei. Lacătul este acum vizibil doar atunci când deschideți meniul din partea dreaptă.
    • Gata cu pop-up-urile inutile cu informații incorecte! Am rezolvat bug-ul enervant care le făcea să apară atunci când lăsați aplicația inactivă pentru prea mult timp, astfel încât de acum înainte veți primi întotdeauna informațiile corecte.
    • Similar cu problema menționată anterior cu Oracolul din Delphi, butonul de construcție era întotdeauna activ, chiar dacă nu aveați toate planurile. Acum l-am dezactivat și pe acesta!
  • Altele
    • Ați încercat vreodată să folosiți Istoricul evenimentelor pentru a vă ataca vecinii, în timp ce utilizați funcția de ajută pe toți pentru vecinătatea voastră? Am remediat acum această problemă neintenționată.
    • Aplicația se putea închide singură, atunci când ajungeați la ultimul nivel deblocat al unei clădiri legendare. Aplicația nu se mai închide acum.
    • Bunurile speciale lipsă au fost o bătaie de cap pentru unii, dar acum puteți folosi Diamante pentru a le cumpăra în negocieri, la fel ca în browser!

De asemenea, vă oferim mai multe detalii cu privire la ceea ce lucrăm în prezent. Am lansat pe Beta noua eră: Titan în Era spațială! Bucurați-vă de noua colonie fără drumuri, luptați sau negociați pe harta de campanie folosind noi bunuri și unități și construiți cele 3 clădiri legendare noi! Spațiul vă așteaptă!

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook!

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus