Versiunea 1.269 - Detalii

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png
Actualizarea la versiunea 1.269 va avea loc în data de 8 noiembrie 2023. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ERORI ELIMINATE

  • Pop-up-uri:
    • Unele pop-up-uri aveau o linie mică sub ele, care acum a fost eliminată.
  • Halloween:
    • Lucrurile erau cam dezordonate când fiecare recompensă era afișată într-o fereastră separată. Am aranjat lucrurile afișând toate recompensele în mod ordonat într-o singură fereastră.
    • Folosirea cărților de vindecare putea fi puțin confuză, mai ales când animația era afișată deasupra cărții inamicului, chiar dacă nu îl afecta. Am rezolvat această confuzie. Acum, animația va apărea doar dacă afectează și cartea adversă.
  • Misiuni:
    • „Treci la epoca următoare" sună simplu, nu-i așa? Ei bine, din păcate, această misiune specifică vă cere de fapt să ajungeți în Evul Mediu Timpuriu. Am ajustat textul misiunii pentru a reprezenta cu exactitate cerința.
MODIFICĂRI PENTRU MOBIL


Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.
  • Încărcare:
    • Ecranul de încărcare părea blocat la 0% pentru o vreme, creând o oarecare confuzie. Am rezolvat problema, iar acum bara de încărcare va reprezenta corect progresul.
  • Câmpurile ghildelor:
    • Când am introdus eticheta care afișează șansa de a crește uzura, se pare că am făcut o greșeală cu culoarea de fundal la 40% șanse de uzură. Acum am aliniat culoarea de fundal pentru a se potrivi cu versiunea de browser.
  • Clasament:
    • Când am introdus un nou clasament pentru ghilde, în vechiul clasament nu puteați trece de primele 50 de ghilde. Am rezolvat acum această problemă.
  • Clădiri legendare:
    • Dacă nu introduceați nimic în câmpul de donare a Punctelor Forge și încercați să donați, apărea o eroare internă. Am dezactivat butonul de donare până când introduceți efectiv un număr.
De asemenea, vă oferim mai multe detalii cu privire la ceea ce lucrăm în prezent. Am lansat recent pe Beta Evenimentul de iarnă cu tone de clădiri noi și recompense! Dacă vreți să ajutați la modelarea noului eveniment și a noilor opțiuni pentru ca toată lumea să se bucure, nu ezitați să intrați pe serverul nostru beta.

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, dați click aici sau vizitați-ne pe Facebook!

Echipa Forge of Empires
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Adăugăm încă o informație pentru jucătorii noștri care folosesc aplicația de mobil: în zilele următoare, clasamentul GvG (bazat pe prestigiu) va dispărea din versiunea mobilă a jocului. Așa cum am anunțat anterior, vom închide GvG în viitorul apropiat. Eliminarea clasamentului GvG din versiunea mobilă este o parte a pregătirii noastre tehnice pentru acest lucru.

Deoarece GvG nu a fost niciodată disponibil pe mobil, considerăm că menținerea clasamentelor sale acolo ar fi inutilă. Ne cerem scuze pentru orice inconvenient în cazul jucătorilor noștri actuali de GvG, care consultă clasamentele pe mobil!
 
Sus