Versiunea 1.280 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png
Actualizarea la versiunea 1.280 va avea loc în data de 10 aprilie 2024. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.
Cu această actualizare, introducem îmbunătățiri tehnice, corecturi de erori și adăugăm conținut pentru evenimentele viitoare. Mai jos găsiți cele mai importante modificări.

Îmbunătățiri

  • FOE-80005: În Câmpurile de luptă ale ghildelor, se putea obține o clădire exclusivă a provinciei de start atunci când o ghildă se dizolva. Acum, aceste clădiri vor fi distruse automat.
  • FOE-81481: În data de 4 aprilie, am adăugat o nouă opțiune în setări: acum este posibilă dezactivarea plafonului de 30 FPS (Frames Per Second) în joc. Vă rugăm să țineți cont de faptul că dezactivarea acestuia poate duce la probleme de performanță. Dacă este cazul, vă rugăm să îl reactivați.
  • FOE-81326: Am adăugat o nouă opțiune pentru fragmente în Inventar: acum puteți asambla mai multe articole deodată! Trebuie doar să selectați numărul dorit.
  • FOE-81327: O altă îmbunătățire a inventarului: am adăugat un buton „Asamblează tot". Prin utilizarea acestui buton, se vor asambla automat toate articolele pentru care aveți suficiente fragmente.

Erori eliminate

  • Câmpurile ghildelor
    • FOE-79897: După încheierea unui sezon, se putea afișa o poziție greșită în clasament, atunci când o ghildă se dizolva. Acum va fi afișat clasamentul corect.
  • Clădiri
    • FOE-81405: Prezentarea pentru mai multe seturi era goală. Acum va include toate clădirile din oraș și din inventar, la fel ca înainte.
    • FOE-81420: Clădirile cu mai multe variante vizuale pâlpâiau între ele atunci când se colectau sau se mutau. Am rezolvat această problemă.
  • Armată și lupte
    • FOE-81482: Când se dezactiva opțiunea de grupare a unităților, nu era afișat numărul de unități libere. L-am adăugat înapoi.
    • FOE-81619: Ecranul de încărcare încă afișa indicii despre GvG. Deoarece această funcție a fost deja eliminată din joc, am eliminat și acele mențiuni.
  • Incursiunile cuantice
    • FOE-81631: Era posibil să rămâneți blocați într-o „buclă” dacă participați la o luptă în timp ce erați eliminați din ghildă. Am încheiat manual luptele pentru jucătorii afectați, dar acum bătălia se va încheia automat.
    • FOE-81537: Dacă se trece cu mouse-ul peste piatra de var în fereastra de expansiuni, se afișează informații despre țesătorie. Acum se vor afișa informațiile corecte.
    • FOE-81543: Pentru unele limbi, textele din fereastra „Mergi la alt nod" erau prea lungi și se suprapuneau. Am adăugat un rând în aceste cazuri.
    • FOE-81616: Și textul cu informații despre cufărul de la finalul Incursiunii putea fi prea lung, acum este afișat complet.

Modificări pentru mobil

Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.

  • Clasamente
    • FOE-79217: În profilul unei ghilde, dacă se apăsa pe butonul cu locul ei în clasament, acesta se deschidea la poziția ghildei proprii. Acum se va deschide la locul corect.
  • Clădiri
    • FOE-81403: Opțiunile de producție pentru fierăria din Wyverntide erau în ordine greșită. Acum sunt ordonate corect în funcție de durata lor.
  • Forge Plus
    • FOE-80684: Existența Forge Plus putea provoca probleme cu funcția de ajutor pentru toți. Le-am rezolvat acum.
  • Probleme legate de suprapunere
    • FOE-80925: În Centrul de mesaje, numele jucătorilor se puteau suprapune cu începutul mesajelor. Ne-am asigurat că și numele lungi nu vor mai cauza această situație.
    • FOE-81400: Inventarul a avut și el o problemă, în care textul ferestrei de fragmente era tăiat. Acum puteți vedea textul complet și acolo.
  • Incursiunile cuantice
    • FOE-81446: Numărul de locuitori cuantici disponibili apărea tăiat în textul informativ atunci când se apăsa pe populație. Acum, acesta va fi afișat complet.
    • FOE-81492: Noul nostru clasament al Incursiunilor cuantice a avut o mică problemă: acesta nu afișa caracterele speciale! Ne-am asigurat că toate numele voastre de ghildă sofisticate sunt afișate corect.
    • FOE-81496: Nu în ultimul rând, recompensele de clasament pentru locurile 51 și peste erau dezordonate și se suprapuneau. Acestea sunt acum afișate la fel ca toate recompensele celorlalte locuri.

Asta e tot!

Acum este momentul să vă povestim despre eforturile noastre recente de dezvoltare! Am lansat un eveniment complet nou: Evenimentul istoric! Ajutați-l pe Einstein să concureze împotriva mai multor eroi ai istoriei, folosind cărți și iscusință!

Puteți testa aceste adăugiri și puteți urmări evoluția dezvoltării lor dacă vă alăturați serverului nostru Beta!

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, vă așteptăm pe Discord sau pe Facebook!

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus