Versiunea 1.99 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.99 va avea loc în data de 19 aprilie 2017.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos puteți consulta lista modificărilor:

ÎMBUNĂTĂŢIRI

  • În pregătirea celei de-a doua părți a Viitorului Oceanic, am adăugat două noi expansiuni: una pentru medalii și una pentru Diamante.
  • Uneori, jucătorii vindeau din greșeală o clădire, accidental. Pentru a preveni astfel de situații, am adăugat imaginea clădirii selectate în ecranul de confirmare a vânzării, pentru a fi mai clar ce clădire urmează să fie ștearsă.
  • Textele de ajutor pentru Clădirile legendare sunt foarte utile în meniul de construcții, astfel că le-am adăugat și în Inventar. Le puteți vedea acolo când treceți cu mouse-ul peste clădiri.
  • Uneori nu se înțelegea foarte clar faptul că deblocarea celui de-al doilea bonus la Taverna prietenilor era disponibilă doar pentru o anumită perioadă. Ca urmare, am modificat ușor descrierea, pentru ca acest lucru să fie mai clar.
  • La rearanjarea orașului, uneori nu era posibil să se vadă în spatele clădirilor mari sau înalte. Ca urmare, acum, clădirile mari devin transparente la utilizarea butoanelor de 'vânzare' sau 'mutare'.
  • Am adăugat texte de ajutor pentru Realizările preferate, care sunt vizibile în colțul de sus din stânga la vizitarea altor jucători. Acum puteți vedea ce realizări au ei selectate și ce trebuie să faceți și voi ca să le obțineți!
  • Uneori, mesajele din chat erau raportate din greșeală, în timp ce se încerca realizarea unei alte acțiuni. Pentru a înlătura astfel de situații, acum vi se solicită un motiv la raportarea unui jucător în chat, la fel ca în cazul mesageriei.
BUGURI REPARATE


  • Uneori, la cheltuirea Punctelor Forge, apărea o eroare internă, pentru că se afișau local mai multe Puncte Forge decât existau de fapt. Sperăm ca numărul astfel de cazuri să scadă semnificativ, și vom încerca să le eliminăm pe toate.
  • La folosirea opțiunii de afișare doar a ofertelor disponibile, la piață, unele oferte rămâneau ascunse, deși puteau fi, de fapt, realizate. Acum, această opțiune funcționează corect.
  • În cazuri rare, nu era posibilă oferirea la schimb a tuturor bunurilor disponibile în Inventar. Acest lucru nu ar trebui să se mai întâmple.
  • Cumpărarea unui steag pe Diamante rezulta uneori în eroare internă. Problema a fost remediată.
  • Unele texte de ajutor pentru "Provizii" au fost corectate.
  • Separatorul pentru mii nu apărea întotdeauna la Tezaurul ghildei. Acum este afișat corect.
  • După colectarea Punctelor Forge de la anumite clădiri din oraș și obținerea a mai mult de 10 în bară, contorul afișa 59:59 în locul timpului corect rămas. Chiar dacă afișajul era corect după un refresh, acum problema ar trebui să fie rezolvată.

Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la Viitorul Oceanic și la Evenimentul de 1 mai de anul acesta.
Fiți la curent cu ultimele noutăți, testându-le pe serverul nostru Beta!

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Cu stimă,
Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus