Zona neutra gen,, inventory"

DeletedUser

Guest
Am citit mai acum ceva timp pe blogul vostru ceva foarte interesant,precum ca in mai multe situatii ducem constant lipsa se spatiu in interiorul orasului ,iar pt, a face modificari in vederea indeplinirii unor misiuni sau altor activitati este aproape imposibila ,sau cu sacrificii de a pierde cladirile initiale.
Propunerea mea este de a face o zona neutra nu foarte mare chiar si 4x4 ar fii sufficient doar cat sa poti face anumite modificari in oras.
Sau crearii unei cladiri legendare care sa-ti ofere asta, un inventory cu posibilitatea de a sa mari spatiu se stocare de la un nivel la altul.
In felul asta s-ar rezolva multe din probleme si ar raspunde la multe din ideile propuse de dvs.

Cu respect !!!
 

DeletedUser6393

Guest
Pai jocul e mai interesant atunci cand te confruti cu o criza de spatiu...cand iti tocestii creeri cateva ore sa-l asezi cat mai rentabil....

Si cred ca s-a mai si discutat odata treaba asta...
 

DeletedUser

Guest
Doc. ai dreptate ca in todeauna.
Numai dvs. puteai veni cu un raspuns asa elaborat ,chiar imi este jena ca am postat aceasta propunere. in viitor ideile am sa le tin numai pt mine.

considerati acest topic inchis!!! scuze
 

DeletedUser1022

Guest
extras dintr-un mass-mail de pe vremea cand nu exista mass-mail :)
citat de pe forum-ul intern Spitalul 9
...."spatiul e o chestie fundamentala in joc. esti limitat la extrem, iar cu cat avansezi cu atat inveti chestia asta pe propria piele.

ai zice ca daca stai un an in joc, o sa ai timp sa faci spatiu cat vrei. nu e asa.
ai spatiu mult cand esti mic, ca sa te intinzi cat vrei, sa te prinda jocul.
ai spatiu asa si asa pe la mijlocul jocului, cand ai inceput sa inveti regulile.
si ai spatiu extrem de putin in momentul in care constientizezi cate ai putea face, dar nu ai spatiu.

mai mult decat monezi, unelte si puncte forge, care sunt si ele putine, dar se produc zilnic, spatiul e limitat de joc. la un moment dat devine FOARTE greu de obtinut chiar si cu medalii si chiar si cu diamante."....


si ca sa iti raspund direct, patrianca, in momentul in care constientizezi ca spatiul este o resursa a jocului, alaturi de monede si unelte si, mai ales, ca este cea mai importanta resursa...jocul va avea o alta perspectiva.

nu se va schimba, adapteaza-te.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3203

Guest
da jocul nueste greu si foarte multi neam adaptat dupa spatiul limita o singura chesti cred ca ar fi buna in acest joc si acela ar fi sa putem invarti intrun fel cladirile (3x4 sa facem un 4x3)foarte multi si chiar si eu am unele spatii pe care nu le pot folosi deloc si sa fiu sincer nu prea imi convine sa tin 1x1(decoratiuni) si inca una ar fi pentru trupele alocate de alcatraz sa aibe o anumita culoare nu (liber)
 

DeletedUser

Guest
da jocul nueste greu si foarte multi neam adaptat dupa spatiul limita o singura chesti cred ca ar fi buna in acest joc si acela ar fi sa putem invarti intrun fel cladirile (3x4 sa facem un 4x3)foarte multi si chiar si eu am unele spatii pe care nu le pot folosi deloc si sa fiu sincer nu prea imi convine sa tin 1x1(decoratiuni)

Buna ziua, acestu lucru a mai fost propus si discutat, insa momentan nu se va introduce aceasta optiune.

O zi placuta.
 
Sus