Versiunea 1.281 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Actualizarea la versiunea 1.281 va avea loc în data de 24 aprilie 2024. Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.
Cu această actualizare, introducem îmbunătățiri tehnice, corecturi de erori și adăugăm conținut pentru evenimentele viitoare. Mai jos găsiți cele mai importante modificări.

Modificări

  • FOE-81764: Am schimbat imaginile pentru cuferele de dificultate din Incursiunea cuantică. Anterior, acestea erau identice cu cuferele de recompensă din Câmpurile ghildelor.
  • FOE-81607: Am ajustat misiunile care se completează automat:
    • Misiunile legate de Expediția ghildei nu se vor mai finaliza atunci când nu puteți participa la acel moment. Această schimbare este crucială în special pentru jucătorii din Epoca Bronzului și pentru cei care au schimbat recent ghilda.
    • Misiunile care necesită acțiuni în Expediția ghildei se vor completa automat numai după ce toate confruntările posibile au fost rezolvate. Anterior, acestea se completau când nivelul 4 era terminat.
    • S-au făcut ajustări la echilibrarea misiunilor și a recompenselor, în special în ceea ce privește Provocările rivalilor, pentru a ține cont de aceste schimbări.
  • Termenii „Bonus pentru atac” și „Bonus pentru apărare” au fost redenumite în „Atac și apărare pentru armata de atac” și „Atac și apărare pentru armata de apărare” pentru mai multă claritate. Această actualizare a fost deja introdusă în ultima versiune.
Erori eliminate

  • Clădiri
    • FOE-81685, FOE-81728: Am rezolvat o problemă în care clădirile actualizate de la așezări nu primeau sprijin automat pentru unii jucători. Clădirile voastre vor primi acum din nou motivări!
    • FOE-81640: Vânzarea unei clădiri care se afla în timpul producției care necesită resurse și care era deconectată de la drumuri a făcut ca jucătorii să primească resurse doar pentru prima opțiune de producție. Acum, veți primi înapoi resursele pentru opțiunea pe care ați ales-o inițial.
  • Comerciantul de antichități
    • FOE-81378: Am rezolvat problema în care textul pentru monedele comerciale nu încăpea în celula sa în anumite limbi. Acum se potrivește corect!
  • Inventar
    • FOE-81400: A existat o problemă la Inventar în care textul ferestrei Fragmente era tăiat. Textul complet este acum vizibil. Această eroate a fost remediată în ultima actualizare pentru aplicația mobilă.
  • Incursiuni cuantice
    • FOE-81483: Deblocarea mai multor recompense în Acces nu va mai declanșa o eroare internă care vă împiedică să colectați toate recompensele. Anterior, pentru a se rezolva, era necesar să mai parcurgeți cel puțin încă un pas.
    • FOE-81577: În timpul luptelor în 2 valuri, al doilea val afișa în mod incorect o copie a celui dintâi. Acum, sunt afișate unitățile corecte cu care vă veți confrunta.
Modificări pentru mobil

Rețineți că timpul în care actualizarea pe mobil devine disponibilă depinde de magazine și poate fi la câteva zile după lansarea versiunii de browser. Deci să nu fiți surprinși dacă nu vedeți actualizarea pe dispozitivele mobile încă.

Misiuni
  • FOE-81261: A fost rezolvată o problemă în care noile misiuni nu apăreau automat. Nu mai este nevoie să redeschideți Prezentarea misiunilor pentru a o vedea pe cea nouă.
Incursiuni cuantice
  • FOE-81535: Am eliminat problema din cauza căreia timpul rămas se transfera incorect pe rândul următor în unele limbi. Acum va fi afișat pe un singur rând.
  • FOE-81489: Butonul de Incursiuni afișa în mod incorect un timp rămas de 7 zile la ora 8 dimineața. Acesta a fost corectat pentru a afișa un mesaj care indică faptul că vor începe în curând.
Asta e tot!

Acum este momentul să vă povestim despre eforturile noastre recente de dezvoltare! Am făcut câteva ajustări la cel mai nou eveniment al nostru: Evenimentul istoric! În plus, lucrăm și la următoarea versiune a Incursiunilor cuantice și la următorul nostru eveniment!

Puteți testa aceste adăugiri și puteți urmări evoluția dezvoltării lor dacă vă alăturați serverului nostru Beta!

Pentru a vă expune părerea despre modificările aduse, vă așteptăm pe Discord sau pe Facebook!

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus