Conținut recent de Tatal vostru

  1. Posibila dezvoltare a jocului

    Cea mai puternica dezvoltare a jocului e sa-l faceti intertari. Anume sa creati o harta unde uniunile de ghilde selectate pe criteriul national si pe bonusurile pe care le detin, plus jucatori individuali, sa se poata razboi. Harta creata in genul fostului GVG, iar fiecare tara sa fie...
  2. Discuții despre noua așezare culturală

    Imperiul mogul???? Care imperiu? ala de la televiziuni sau imperiul MONGOL??? Cineva a avut dureri de stomac cand a facut traducerea sau reinventeaza Inno istoria?
  3. Faceti GBG mai corect pentru membrii ghildelor

    baghera sau cum te-oi numi la stapan ai fost tu si tot la stapan ai sa fii toata viata ta daca nu pricepi ca ce am propus aici e in beneficiul celor multi nu al stapanilor tai pe care ii aperi cu ferocitate pe aici; e alegerea ta daca vrei sa traiesti in sclavagism dar nu impune sclavagismul si...
  4. Faceti GBG mai corect pentru membrii ghildelor

    faceti cat mai multa galagie ca sa va vada si ceilalti si sa-si dea seama de caracterele voastre flacaul asta de mai sus de atatea jafuri luate cred ca ma visa si noaptea si frustrarile lui si a celor ca el s-au intiparit adanc pe scoarta sa cerebrala si a renuntat sa mai joace pe b pentru ca...
  5. Faceti GBG mai corect pentru membrii ghildelor

    tocmai asta e ideea; liberul albitru; dar cand vine unu' care se crede destept si-ti spune ma vezi ca daca nu-ti pui in oras cladirea x si y zbori din ghilda, nu mai exista nici un liber arbitru; tocmai lipsa lui, impusa de 'ciocoi' m-a determinat sa scriu propunerea de mai sus; e prea multa...
  6. Faceti GBG mai corect pentru membrii ghildelor

    tot felul de neaveniti isi dau cu parerea dar ma rog e democratie deci citim toate parerile; eu nu am postat pentru mine propunerea asta nu sunt in nici o ghilda n-am party-priuri, nu ma trage nimeni nici de bracinare nici de altceva; ma deranjeaza insa nemernicia si pentru a le da peste ceafa...
  7. Faceti GBG mai corect pentru membrii ghildelor

    stimabile lasa-ne ca ai umplut sectiunea asta cu chestii din putul gandirii tale; sectiunea asta din joc e mai democratica adica si oropsitii din ghilda aia pot sa scrie ce gandesc nu numai asupritorii care sa le spuna ce sa-si puna prin orase si ei de frica sa nu fie dati afara, se executa...
  8. Faceti GBG mai corect pentru membrii ghildelor

    nu e cazul sa acaparezi discutia aici cu elucubratiile tale stimabile :) ti-am inteles raspunsul gen Farfuridi: “„Din două una, daţi-mi voie: ori să se revizuiască, primesc! Dar să nu se schimbe nimica; ori să nu se revizuiască, primesc! dar atunci să se schimbe pe ici pe colo, şi anume în...
  9. Faceti GBG mai corect pentru membrii ghildelor

    tot o dai ca la ploiesti; pai ala de care zici tu ca vine cu boceluta in spate vine si el saracu' cu gandul ca poate creste si el cumva mai repede intr-o ghilda; dar surpiza, e dus cu zaharelul ca mai ciuguleste cateva diamante la gbg (si ca sa poata da 'pe taberele tale', trebuie sa-si doneze...
  10. Faceti GBG mai corect pentru membrii ghildelor

    o pacaleala de raspuns semn ca ori nu intelegi jocul ori nu vrei sa recunosti ca am dreptate; am postat propunerea aici stiind ca cei interesati sa ramana asa cum e imi vor sari in cap; nu am vreun interes nu mai sunt membru in vreo ghilda, doar ca nedreptatea si micimea unora de pe aici ma...
  11. Faceti GBG mai corect pentru membrii ghildelor

    Buna dimineata. Va rog sa propuneti in Germania modificarea GBG in sensul dublarii sau chiar triplarii cantitatilor necesare pentru constructiile de cladiri pe sectoarele cucerite. S-a creat un mare dezechilibru in GBG in sensul ca sefii ghildelor obliga jucatorii sa doneze f multe bunuri pentru...
  12. Spamarea chatului

    Sustin fara rezerve completarea regulamentului jocului in sensul de aplicare de pedepse mai aspre celor ce spameaza chatul. Insasi din atitudinea celor ce au comentat pe aici se vede aroganta si autosuficienta unora. De-a lungul timpului, frustrarile sau autosuficienta acumulate din diverse...
  13. Avertizare mesaje noi

    Explicatia este simpla. La fiecare update a variantei de joc, apar noi bug-uri (as putea spune ca e 'regula' 101%). Se repara 1-2 si apar 4-5. Echipa de admini anunta developerii si asteptam ca domniile lor sa binevoiasca a se apleca asupra problemei. Jucatorii pot sa astepte. Cine ii pune sa joace?
  14. Propuneri imbunatatiri joc

    Serverele romanesti sunt la capitolul 'si altii' pentru dezvoltatorii nemti si cred ca orice propunere ar veni dinspre ele - chiar avand acceptul majoritatii jucatorilor - nu va fi implementata. Sper ca nu se indoieste nimeni de asta mai ales dupa faza cu proiectul fecioarei cand a fost...
Sus