Rezultate căutare

  1. dimensiuni cladiri

    am intrebat de mai multe ori unde gasesc dimensiunile cladirilor, un nomenclator ceva.....nu mi raspundeti ca in schita orasului...vreau sa stiu cand am nevoie de o cladire 3/4 sau 5/3 etc sa o pun intr un loc liber , care e cea cu astfel de dimensiuni si unde o gasesc ..macar cind pui mouse ul...
  2. inactivitate jucatori

    propun pictograme de activitate care arată dacă jucătorul ,coleg sau prietn, nu a fost conectat de mai mult timp , asa cum s a facut acum insa doar pentru lideri. si noi ceilalti jucatori vrem acest lucru pt a nu mai incuraja inactivitatea altora
  3. misiune principala

    mi a disparut misiunea principala..sunt in oceanic spre final, dar nu mi s a intamplat sa dispara vreodata misiunea principala...poate ca acum mai nou apare cind intri in alta era? am acum 3 misiuni repetitive ( deci una in plus ca pana acum)
  4. comerciant si pietre pretioase

    propun ca TOATE cladirile sa poata fi vandute șa comerciant, nu doar unele...am cladiri de la evenimente care sunt slabute si vreau sa le vand, nu sa le dau gratis , pt ca au totusi o valoare cand le primesti sau cumperi..de asemenea si pietrele pretioase sa poata fi convertite in monezi
  5. bunuri donate dom

    Am avut ieri la misiune de donat la tezaur 150 bunuri din era mea sau cea anterioara, dar domul a donat doar 30 ( cu atat mi s a completat bara misiunii ) .. Cand pui mouse ul pe dom scrie ca produce 200 din fiecare bun pt tezaur. deci se inmulteste cu 5 (cate tipuri de bunuri sunt in oceanic...
  6. palatul mogulului

    pentru ultima misiune trb sa faci 1200 unitati diplomatie..oricit sucesc canalele si aleile nu mi da un bonus suficient sa ajung acolo..am daramat toate cladirile si am pus doar canale si alei, legate si in fata si in lateral si naiba sa i ia dar degeaba ...doar vreo 5 alei legate in fata...
  7. dimensiuni cladiri

    cum pot afla dimensiunile cladirilor din oras, astfel incat atunci cind imi trb o cladire de 4x5 spre ex , sa stiu de unde sa o iau , nu sa caut prin tot orasul
  8. dimensiuni cladiri

    stie cineva unde gasesc dimensiunile cladirilor pe care le am in oras? ca atunci cind am nevoie de una 3x5 de ex sa stiu care e aceea ..multumesc
  9. sugestie negustorul de antichitati

    propun convertirea pietrelor pretioase in bani pentru ca de regula eu nu cumpar , ci doar particip la licitatii si acolo am nevoie de bani nu de pietre..o piatra sa poata fi schimbata cu, sa zicem 1000 de bani sau mai mult
  10. kraken

    mi a disparut cladirea kraken azi..ieri era..cum pot afla ce s a intamplat?
  11. expansiuni pe dimante

    as dori sa ma lamuriti va rog cate expansiuni sunt disponibile pe diamante..sunt in progresista..am deblocat de a lungul timpului vreo 3-4 parca pretul in diamante era in crestere..acum imi arata ca am 10 din care am deblocat 2 cu cite 200 diamante fiecare..are fiecare era un nr de expansiuni si...
  12. ghilotina

    buna dimineata.am de construit o ghillotina sau 4 spanzuratori. nu gasesc ghilotina in cladirile culturale pana la mediu tarziu unde sunt in prezent..o fi stalpul infamiei de fapt? care se cumpara cu diamante?
  13. refugiul campionului

    daca upgradez refugiul de la mijlociu la tarziu pierd unul din cele doua sloturi ? ca nu stiu unde auzisem asta...exista vreo chestie negativa de luat in calcul sau doar pozitive?
  14. jucator de top

    am fost jucator de top la carnaval cu 1200 florini, dar dupa expirarea celor 2-3 zile , in urma cu citeva ore, nu am gasit in inventar statuia mascata zanni ce pare sa recompenseze acea pozitie de top...de ce ? acum e un alt jucator cu doar 175 florini
  15. pachet renovare

    am castigat un pachet de renovare..il pot folosi la piata victoriosilor, arena castigatorilor, scoala de tobosari? sunt in mediu timpuriu. aici le am si castigat. aceste cladiri pe care le am enumerat pot fi renovate mai tirziu? vor da alte bonusuri ? sau in ce consta renovarea?
  16. raspuns

    buna ziua. v am adresat niste intrebari in urma cu citeva zile, referitoare la unele abilitati speciale ale unitatilor. m as bucura daca as primi un raspuns. multumesc
  17. stegar

    -daca ucid stegarul echipei adverse de la inceput , inamicul mai beneficiaza de bonusul stegarului pana la sf luptei? -vecinatatile sunt formate doar din jucatori care incep saptamana in aceeasi era?
  18. abilitati speciale

    1. la campion nu vad cresterea de 3 pct cind il introduc intr o armata si este singurul cu cavalerism..( nici macar alte tipuri de calareti n am pus , ca sa vad diferenta) are tot 12 atac si 13 aparare. nu ar trb sa aiba 15 , respectiv 16? 2. daca intr o echipa pun un tobosar si un stegar...
  19. unitati speciale

    am doua intrebari : 1. daca unitatea bandit are atac 100 inseamna ca poate ucide orice din prima lovitura, fara sa mai fie posibila riposta. atunci cum poate ea fi totusi distrusa de inamic? 2. campionul si celelalte unitati speciale nu se mai refac in timp daca au fost ranite? ca si celelalte...
  20. realizari

    ce sunt realizarile vizualizate in profiul de la primarie? la ce folosesc ele?
Sus