Rezultate căutare

  1. NADYRA

    Minereuri speciale :: idei de re-adaugare in activitatile jocului

    Si eu sunt de parere ca ar trebui marita putin plaja de utilizare a bunurilor speciale, nu doar la cercetari. Poate, sa se faca un schimb comercial doar intre ele , ar fi o varianta. Se pot strange foarte multe dintr.un singur sortiment iar din altul abia poti face rost , asa, prin comert...
  2. NADYRA

    eveniment arheologie 2022

    De ce in misiunile de eveniment din lumile din joc primesti doar 40 papirusuri la indeplinirea misiunilor iar in https://forgeofempires.fandom.com/wiki/2022_Archaeology_Event apar ca recompensa 70 de papirusuri ???
  3. NADYRA

    comerciant

    asa, multumesc i-am dat de cap.
  4. NADYRA

    comerciant

    De ce nu ni se da voie sa vindem catre comerciant orice tip de cladire? doar se strang in inventar fara a putea fi folosite - exemplu : podul hanami, moara suishun sunt unele cladiri care nu prezinta un interes deosebit pentru a putea fi ridicare in oras si ar putea fi valorificate la comerciant...
  5. NADYRA

    rog explicati

    corect, dar tot in poveste apar ms mult
  6. NADYRA

    rog explicati

    ce inseamna sa joci la repetitive?? este cumva vorba de misiunile din "poveste"?
  7. NADYRA

    misiuni

    corect, mea culpa, ziceam doar ca ar fi bine sa am si optiunea de a abandona acea misiune cum am si la misiunile secundare
  8. NADYRA

    taverna prietenilor

    se intampla uneori sa activez din greseala, din graba in special , un bonus nedorit. Mi-ar placea sa avem optiunea de a dezactiva acel bonus nedorit si sa putem activa un altul.
  9. NADYRA

    misiuni

    ar trebui sa existe optiunea de ABANDON si la misiunile bonus si principale nu doar la misiunile suplimentare. unele din aceste misiuni - multe - au sarcini din ere inferioare care solicita reconstructie de cladiri (de productie, bunuri, cazarme) pentru a putea fi indeplinite. eu de exemplu...
  10. NADYRA

    ajutor la cladiri legendare

    OK. Multumesc mult.
  11. NADYRA

    ajutor la cladiri legendare

    Dau un exemplu pentru un loc (oarecare) la o cladire trebuie 10 pf. eu primesc ajutor cu raport 1,9 adica 19 pf. sunt datoare la cel care m-a ajutat cu 10 pf, cu 19 pf sau cu 0 pf (caci asa inteleg eu ajutorul). ??
  12. NADYRA

    Discuții despre Evenimentul verii 2020

    voi sunteti chiar norocosi cu dublonii, eu abia am prins o bucata la 3-4 zile pe una din lumi, pe alta lume am prins 2 dubloni in 9 zile. adevarat noroc. mare aiureala, nici o logica sau echitate
  13. NADYRA

    Discuții despre Evenimentul verii 2020

    poate ar trebui ca la incidente sa fie si cativa dubloni - sunt in categoria pasare rara o_O in eventul de anul trecut a fost un alt premiu, pe care eu de exemplu, nu am reusit sa il duc pana la capat. poate ar trebui sa fie mai multe sanse la roata cu acest premiu pentru cei ca mine;) (pachet...
  14. NADYRA

    CONCURS - Loterie pe forum - AUGUST 2019

    2054
Sus