ajutor la cladiri legendare

NADYRA

Member
Dau un exemplu
pentru un loc (oarecare) la o cladire trebuie 10 pf. eu primesc ajutor cu raport 1,9 adica 19 pf. sunt datoare la cel care m-a ajutat cu 10 pf, cu 19 pf sau cu 0 pf (caci asa inteleg eu ajutorul).
??
 

005baghera

Well-Known Member
Dau un exemplu
pentru un loc (oarecare) la o cladire trebuie 10 pf. eu primesc ajutor cu raport 1,9 adica 19 pf. sunt datoare la cel care m-a ajutat cu 10 pf, cu 19 pf sau cu 0 pf (caci asa inteleg eu ajutorul).
??
depinde la ce te referi,daca te referi ca ai fost ajutat/a la o cladire legendara si cineva a fost depasit de un intrus atunci ii datorezi punctele pierdute,la exemplul tau daca a pus 19 pf uri si a iesit pe loc fara pf uri ii datorezi 19 pf uri ,insa daca cineva a contribuit la o cladire de a ta cu dom 80 recompensa fiind de 10 pf plus dom 80 insemnand 19 pf atunci nu ii esti dator cu absolut nimic deoarece si a recuperat integral tot ce a pus ,adica cele 19 pf
 

dunbarton

Well-Known Member
Daca cel ce te-a ajutat a facut-o din proprie initiativa, nu-i datorezi nimic, a mers pe barba lui; la fel, daca ti-a cerut permisiunea sa te ajute (el de fapt dorind sa se ajute pe el), iar tu i-ai acordat-o, nu ai nicio obligatie, pentru ca solicitarea a fost a lui; daca insa tu i-ai cerut ajutorul sau colaborati la mai multe CL si v-ati inteles sa va despagubiti in situatii de genul celei prezentate, atunci, da, ii esti datoare.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
fiecare a inteles ce a vrut din ce ai intrebat tu... :p e normal, pentru ca fiecare priveste di propria perspectiva

nu esti ''datoare'' nimic daca cineva contribuie cu pf la cladirile tale legendare.
in functie de nivelul cladirii si de alte aspecte (ce alti jucatori mai contribuie acolo, cat contribuie fiecare, ...) primele 5 locuri sunt premiate automat. deci nu le dai tu nimic, le da jocul.

e alta poveste daca se fac ''intelegeri'' in prealabil intre 2 jucatori, sau daca esti intr-o ghilda si respecti regulile ghildei cu privire la contributiile intre colegi
 

cyryl23

Well-Known Member
Am o intrebare la care nu am reusit sa gasesc raspuns pe forum.
Daca donez puncte forge la o cladire legendara a altui jucator si dupa ceva timp acesta sterge cladirea sau pur si simplu , din cauza inactivitatii , administratorii poate ii sterg contul... ce se intampla cu punctele forge donate de mine,le pierd?
 
Sus