Rezultate căutare

  1. NADYRA

    eveniment arheologie 2022

    De ce in misiunile de eveniment din lumile din joc primesti doar 40 papirusuri la indeplinirea misiunilor iar in https://forgeofempires.fandom.com/wiki/2022_Archaeology_Event apar ca recompensa 70 de papirusuri ???
  2. NADYRA

    comerciant

    De ce nu ni se da voie sa vindem catre comerciant orice tip de cladire? doar se strang in inventar fara a putea fi folosite - exemplu : podul hanami, moara suishun sunt unele cladiri care nu prezinta un interes deosebit pentru a putea fi ridicare in oras si ar putea fi valorificate la comerciant...
  3. NADYRA

    rog explicati

    ce inseamna sa joci la repetitive?? este cumva vorba de misiunile din "poveste"?
  4. NADYRA

    taverna prietenilor

    se intampla uneori sa activez din greseala, din graba in special , un bonus nedorit. Mi-ar placea sa avem optiunea de a dezactiva acel bonus nedorit si sa putem activa un altul.
  5. NADYRA

    misiuni

    ar trebui sa existe optiunea de ABANDON si la misiunile bonus si principale nu doar la misiunile suplimentare. unele din aceste misiuni - multe - au sarcini din ere inferioare care solicita reconstructie de cladiri (de productie, bunuri, cazarme) pentru a putea fi indeplinite. eu de exemplu...
  6. NADYRA

    ajutor la cladiri legendare

    Dau un exemplu pentru un loc (oarecare) la o cladire trebuie 10 pf. eu primesc ajutor cu raport 1,9 adica 19 pf. sunt datoare la cel care m-a ajutat cu 10 pf, cu 19 pf sau cu 0 pf (caci asa inteleg eu ajutorul). ??
Sus