Rezultate căutare

  1. Crios339

    Recompensa obtinuta

    Cum se poate dezactiva fereastra "Recompensa obtinuta" ? E cam enervant ca apare atunci cand colectezi bunuri de la cladiri facand sweep cu mouse-ul peste oras.
  2. Crios339

    Redenumire pachet

    Toate elementele legate de "Trenul iernii" contin denumirea respectiva sau cea de "Vagon". Propun redenumirea elementului "Pachet de selectie calea ferata de iarna" in "Pachet de selectie Trenul iernii" pentru a putea fi cautata mai simplu in Inventar. De ex., daca se cauta "tren" sau "iern"...
  3. Crios339

    Asigurare locuri legendare

    Am pe cineva (care nu e nici prieten si nici in ghilda) care pune PF-uri insuficiente la cladirile mele legendare. Cum pot sa scap de el ? Am fost sfatuit sa asigur locurile, dar nu stiu cum sa fac asta.
  4. Crios339

    Butoane filtrare oferte facute piata

    Propun ca in fereastra piata, sa apara la dechiderea tab-ului "Ofertele mele actuale" 2 butoane de filtrare pentru bunuri oferite si bunuri cerute, la fel ca in meniul "Schimb comercial". Se poate astfel verifica foarte usor daca ai facute oferte pentru un bun pe care il doresti, si, de asemenea...
  5. Crios339

    Bonus de la Taverna

    Cum fac ca "Taverna prietenilor" sa NU se deschida la "Bonus pentru Taverna" (PC) ?
  6. Crios339

    Diplomatie mughal

    Salut Care e cea mai eficienta metoda de a obtine diplomatie ptr Imp Mughal (mai ales la ultimile misiuni): 1. alei/canale 2. cladiri locuit (Bhavan+Shanti Ghar)+cladiri diplomatie(Chhatri/baldachin/Charbagh). Care combinatie e cea mai eficienta ? A facut cineva vreo socoteala ? E pe undeva...
  7. Crios339

    Alegere cladiri legendare pentru investitii

    Salut Incep sa am un surplus de PF pe care nu mai pot sa le investesc in legendarele proprii. Cum pot alege momentul, cantitatea si legendara altui jucator in care sa investestc ?
  8. Crios339

    Armata / inamic

    Salut ! Avand in vedere ca inamicii bots au in componenta armatei aceleasi unitati la fiecare batalie, iar inamicii reali au (de obicei) aceeasi armata de aparare, propun pentru fereastra "Gestionarea armatei" urmatoarele modificari: 1. Adaugarea unui buton prin care sa se poata salva 1-3...
  9. Crios339

    Forge bowl: eseu = 80 yarzi = ? mingi

    Un eseu are 80 de yarzi. De cate mingi de fotbal e insa nevoie pentru un eseu ?
  10. Crios339

    Misiune Ev toamnei

    La misiunea "Adio degete lipicioase" la care se cere colectarea de 500 de arginti de la Taverna prietenilor, colectarea nu e luata in seama: am colectat de 2 ori si nimic !
  11. Crios339

    Lupta: vieti unitati inamic

    Intr-o lupta, cum e mai avantajos pentru mine: sa am 2 unitati inamice identice cu cate 4 vieti (sa zicem), sau una singura cu 8 "vieti" ?. Deci, in general, cum e mai avantajos sa fie distribuit un nr "n" de vieti: intr-o singura unitate, sau in mai multe ?
  12. Crios339

    Sortare "Ofertele mele" Piata

    Cred ca ar fi util daca tabelul cu ofertele mele s-ar putea sorta alfabetic sau dupa era, in fct de coloana Oferta/Nevoie. In momentul de fata exista vreo sortare implicita ?
  13. Crios339

    Diverse

    Salut. Propun urmatoarele 1. Pe ecranul luptei, eventual in fereastra cu rezultatul bataliei, sa se adauge int-un fel numele jucatorului cu care te lupti 2. La conectare sau la obtinere, sa se afiseze informatii despre punctele obtinute (nu FP) Multumesc
  14. Crios339

    Misiune bunuri

    Pentru o misiune tb sa "strang cate 200 de unitati din fiecare bun al unei epoci". Pentru bunurile fie le produc, fie le schimb, nu stiu exact cate bunuri din fiecare tip s-au strans la un moment dat. Bara de progres imi arata doar totalul. Pot sa va undeva cate bunuri din fiecare tip s-au strans ?
  15. Crios339

    Fantana dorintelor: diamante ?

    Am gasit aici ca Fantana dorintelor produce (aleatoriu !) si diamante. Joc de cateva luni, am 2 fantani, dar nu imi aduc aminte sa fi primit vreodata diamante. Stie cineva de ce ?
  16. Crios339

    Productia/unitatea de teren

    Versiunea trecuta a site-ului ro.wiki avea in tabelul pentru cladirile de productie o coloana pe care o consideram foarte utila: productia/unitatea de teren, care ne da productivitaea specifica a cladirii. Informatia e, cred eu, mai utila decat productia/ora a cladirii, doarece tb avuta in...
  17. Crios339

    Misiune 7 jandarmi sau 7 puscasi

    Am misiunea sa "am la dispozitie 7 jandarmi sau 7 puscasi". Cum fac asta ? Tb sa fie toti intr-o cazarma sau merg insumati ? Se pot castiga din alte misiuni ? Nu reusesc sa trec de 3/7, deci nu cred ca merg insumati.
  18. Crios339

    Salvare oras

    Se poate salva intr-un fel schema orasului (un fel de back-up)? As dori sa incerc niste modificari si nu stiu sigur daca o sa-mi iasa mai bine decat cum e acum . Ms.
Sus