Rezultate căutare

  1. ref piata

    scuze pentru postarea anterioara ; am fost neatent; schimbul solicitat a fost anulat prin expirarea timpului de postare.
  2. ref. piata

    acum 20 de min. am fost informat de primarie ca am obtinut, prin schimb, un asnumit numar de unitatri de smoala ; ele nu se regasesc in inventar ; este posibil ca cineva sa fure, cu nerusinare de la un jucator niste bunuri ? eu credeam ca jucatorii sunt oameni cinstiti. poate cineva sa ma...
  3. referitor emisari

    ce inseamna "iti poti aloca emisart la primarie, care pot modifica seria zilnica de resurse?" am finalizat asezarile culturale vikingi si egiptul antic, lucrez la imperiul mogul, dar nu am reusit sa aflu cum se pot aloca acesti emisari ; si a doua intrebare : pentru asezarile culturale...
  4. despre batalii

    exista vreo modalitate de a deplasa soldatii pe campul de lupta cum vrei tu si nu cum binevoieste maria sa calculatorul ? cu multumiri, doru1947
  5. despre oras

    deocamdata as vrea sa ma lamuresc cu doua probleme : 1. am auzit despre incidentele din oras, dar n-am citit nimic despre ele ; ce sunt, cum se depisteaza si la ce folosesc ? 2. ce sunt emisarii de la primarie, cum pot fi contactati si cum ne pot ajuta? cu multumiri anticipate pentru...
  6. referitor atacuri si jafuri

    primaria m-a anuntat ca orasul a fost atacat, armata de aparare depasita si o cladire de productie bunuri a fdost jefuita ; cum pot constata daunele produse ? multumiri, doru1947
  7. reteritor pachete de selectie

    imi pare rau sa-ti spun , dar problema cu efectul permanent nu este lamurita ; am 89 de locuitori disponibili si vreau sa construiesc o cladire pentru care se cer 260 de locuitori , desi efectul permanent vorbeste de 587 de oamni , care adunnati cu cei 89 de locuitori disponibili ar fi...
  8. reteritor pachete de selectie

    in inventar am avut 2 pachete de selectie targul international ; pe ele scria ca au o productie de 5000 monede pe zi si au o populatie de 825 locuitori ; unul din pachete l-am folosit in oras, unde am vazut ca avea o productie de 3780 monede pe zi si asigura efect permanent pentru 587 de...
  9. referitor motivare si finisare cladiri

    as dori detalii , cum ar fi urmatoarele : - cum procedez pentru a mi motiva sau finisa o cladire proprie ? - cum procedez pentru a motiva sau finisa o cladire a altui jucator ? - efectul motivarii sau finisarii unei cladiri proprii de catre mine este acelasi cu cel al motivarii sau finisarii...
  10. referitor bunuri

    sunt blocat din cauza ca imi lipsesc doua bunuri ; am prospectat piata, am apelat prin mesaje la vecini si prieteni , care nu mi-au raspuns [presupun ca nici ei nu au acele bunuri] si nu stiu ce sa mai fac . ce ma sfatuiti ? doru1947
  11. referitor schimb de bunuei

    am solicitat un schimb de bunuri care a fost acceptat de alt jucator; mesajul a fost: ai primit ... am verificat in inventar si nu apare efectuarea acestui schimb de bunuri; intrebare : pot afla ce s-a imtamplat ? cu multumiri, doru1947.
  12. referitor la locuitoei

    cum pot mari numarul locuitorilor ? cu multumirim doru1947
  13. referitor la cdnstructii :

    xe se intelehe prin a motivas, respecti a finisa o constructie realizata de alt jucator ? cu multumiri, doru`1947
  14. referitor la stergere drum

    fiind la incepit, cand am trasat drumurile ( numite carari sau poteci), am reusit sa imobilizez niste suprafete; raspunsul primit ( telegrafic VINDE ) nu ma satisface din motive lene de inteles; as dori un raspuns mai detaliat ; cu multumiri, doru1947
  15. intrebare referitoare la sters drum

    cum sterg portiuni din carare sau poteca
Sus