Îmbunătățiri la introducerea în joc a opțiunilor sociale

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Forge of Empires s-a dezvoltat foarte mult în ultimii ani și chiar și în ultimele luni, deoarece am adăugat din ce în ce mai multe caracteristici. Pentru a nu-i copleși mai ales pe jucătorii noi cu toate aceste opțiuni pe care le oferă jocul, dar și pentru a le oferi mai multe îndrumări, am decis să ajustăm partea de început.

O mulțime de funcții au devenit disponibile după finalizarea tutorialului, cum ar fi bara socială sau piața.

Prin urmare, am aplicat următoarele modificări:
  • Taverna prietenilor nu va mai fi deblocată odată cu tehnologia Construire, ci cu Fabricarea berii.
  • Bara socială și clasamentul global nu se vor mai debloca după tutorial, ci cu tehnologia Case cu acoperiș de paie.
  • Piața de bunuri nu va mai fi deblocată după tutorial, ci odată cu prima tehnologie pentru bunuri deblocată sau odată cu intrarea în Epoca Fierului.
  • De asemenea, am actualizat algoritmul de recomandare a ghildelor, pentru a afișa mai puțin ghilde cu 1 membru și mai multe cu peste 10 membri, pentru a ne asigura că noilor jucători le este mai ușor să găsească o ghildă activă.
Cu aceste schimbări, vrem să ne asigurăm că noii jucători au un început mai ușor în jocul nostru Forge of Empires.

Aceste modificări vor fi aplicate din 15 septembrie 2020.

Ca întotdeauna, feedback-ul vostru este foarte important pentru noi, așa că nu uitați să comentați aici cu privire la aceste modificări!

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus