Ţinta pe unitatea liberă

  • Autor subiect DeletedUser3827
  • Data de început

DeletedUser3827

Guest
De multe ori atac cu 7 unităţi nelibere si cu 1 liberă... (deoarece a 8a este în recrutări)
Şi nu ştiu cum se face dar numai unitatea liberă este avariată. O schimb, dau altă luptă, la fel... Uneori mai şi moare.

Este cumva IA programată să atace în primu rând unităţile libere pt a ne lăsă fără ele?
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, NU, in lupta unitatile din aparare lovesc prima oara unitatile ranite, apoi unitatile cele mai apropiate de ele. Conteaza si locul pe care il acupa acea unitate libera in pozitia de start a luptei.
 

DeletedUser

Guest
Am observat acelasi lucru, tinta principala e o unitate libera....ca sa pierzi mai mult. Deasemena daca plec la lupta cu 7 tancuri care nu sunt libere si-un bandit, tancul care a fost bandit e tinta nr. 1, ca sa pierzi intai banditul (dureaza o zi sa-l faci, nu 4 ore). De aceea nu plec niciodata la lupta cu banditi sau unitati libere daca nu cunosc armata si puterea adversarului. (merg doar in bataliile unde sigur nu pierd nimic)
E un lucru cu care va trebui sa te obisnuiesti daca tii la trupele tale.
 

DeletedUser

Guest
nu prea are legatura cu subiectul dar spuneti mi ce trebe sa faci ca sa ai banditi ? ce misiune sau ce tehnologie ?
 

DeletedUser6079

Guest
nu a fost un concurs deci momentan nu mai poti obtine acest premiu
 

DeletedUser3255

Guest
Asa a fost dintotdeauna..."liberii" sunt luati la tinta...se evita atacul asupra lor de regula cand o trupa are bonus de atac bun si sare de "liber"
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, am raspuns destul de clar ca unitatile libere NU SUNT vizate in mod special in lupta!!! Exista mai multi factori, care intr-o lupta determina tinta unitatii care ataca, cum ar fi: viata unitatii atacate, terenul si distanta dintre unitatea atacatoare si unitatea atacata (fie ea libera sau nu).

O zi placuta.
 

DeletedUser5468

Guest
Păi dacă este așa de ce când intru cu 7 tancuri ale mele și unul liber contra 8 lunetiști, de ce tancul liber este vizat de lunetiști, cu tot că stau cat mai in spate cu el, acei lunetiști se duc inspre el, dar in cazuri mai rare, dacă nu are pădure prin apropierea tancului liber, se duce și dă in altul!
Și nu este singura problemă, oricât aș incerca se intamplă ca lăncierul pe jumătate să-mi ia linie la tanc, bineinteles asta se intamplă mai rar dar intreb, de ce?
Am 95% atac și acel tanc la randul lui are și 50 bonus(atac și apărare) contra unității rapide, chiar nu înțeleg, ar trebui să nu ia nimica din acel tanc!
 
Ultima editare de un moderator:
Sus