6 unitati intr-o cazarma

  • Autor subiect DeletedUser5248
  • Data de început

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, dupa cum bine stiti, in momentul de fata, intr-o cazarma militara pot fi recrutate maxim 5 unitati, ma refer la cazarmele militare standard, fara cele speciale (cum ar fi Refugiul Campionului). De fapt, mai bine spus 4 unitati, ca al cincilea slot trebuie deblocat cu diamante, si nu toti au posiblitatea.
Prin urmare, propunerea mea este urmatoarea, ca intr-o cazarma militara sa poata fi recrutate maxim 6 UNITATI. Si ca sa fiu si mai explicit, acestea sa fie recrutate astfel: primele doua unitati sa fie recrutate direct, pentru deblocarea celui de-al treilea si al patrulea slot sa se dea un anumit numar de monede si provizii, pentru deblocarea slotului cinci sa se dea un anumit numar de MEDALII si pentru al saselea slot diamante.
Dupa cum se poate observa, NOUTATEA consta in introducerea celui de-al cincilea slot intr-o cazarma militara, ce poate fi deblocat cu MEDALII. Deci, putem spune ca se pot recruta minim 5 unitati, exceptand slotul ce trebuie deblocat cu diamante.
Astept parerile voastre, PRO si CONTRA.
O seara buna va doresc.
 

DeletedUser6079

Guest
de acord asa nu se vor m-ai irosi spatii pe mai multe cladiri militare sunt pro
 

Coryllus

Well-Known Member
de acord asa nu se vor m-ai irosi spatii pe mai multe cladiri militare sunt pro
Nu se va implementa asa ceva pt simplul motiv ca strategia de ocupare a terenului unui oras face parte din "cheia" jocului!
Asa poti spune sa ai o singura cazarma militara cu 20 de sloturi, deci in loc sa faci 5 cazarmi similare faci una singura.
Si , bineinteles , ca mai exista si Alcatrazul care produce unitati libere, deci daca ai o singura cazarma Alcatrazul produce unitati din acea cazarma la fiecare 24h.
 

DeletedUser6079

Guest
1-nu toti dispun de alcatraz
2-asa se reduce spatiul ocupat de cladiri militare care duce mereu la constructia de case ce necesita oameni si asta necesita fericire si multe resurse si provizii
3-nu cred ca e mare scofala cu doar o singura unitate adaugata la meniul d einstruire in fine fie cu o fi
 

Coryllus

Well-Known Member
1-nu toti dispun de alcatraz
2-asa se reduce spatiul ocupat de cladiri militare care duce mereu la constructia de case ce necesita oameni si asta necesita fericire si multe resurse si provizii
3-nu cred ca e mare scofala cu doar o singura unitate adaugata la meniul d einstruire in fine fie cu o fi

Tocmai spuneam , scopul FOE nu este sa-ti faca tie "viata frumoasa" facand economie la provizii , monede , cladiri aducatoare de fericire spatiu in oras !
 

DeletedUser6079

Guest
nu iti face viata m-ai frumoasa cea de am spus eu eu zic deoarece spatiul in sine nu e mereu de ajuns
 

DeletedUser3255

Guest
Atata timp cat s.a ridicat limita la legendare ...in speta, Alcatrazul...nu cred ca se va implementa. Stiu ca multi sustin ca nu toti au Alcatraz dar nici multi dintre noi n.am avut..o buna perioada nici legendare, deci se poate si fara. Poate cazarmele viitoare vor suferi modificari.
Lvl 11-25 Alcatraz
 

DeletedUser6083

Guest
Pro !
Dar costul de deblocare al celei de-a sasea unitate sa fie de 1.000 diamante (in era moderna).
 

DeletedUser5468

Guest
Eu nu sunt de acord cu această propunere, deci sunt C-O-N-T-R-A... Cu ce mă mai ajută o trupă în plus pe o cazarmă? Câtă vreme am alcatraz nu prea mă ajută, poate sunt alții care nu au alcatraz, dar să se chinuie și ei cum ne-am chinuit noi în trecut...



Uite imagina pusă de tine, fără a accesa link-ul.
5HYR_ri8cPnMaWKn3N2e.png
 
Ultima editare de un moderator:
Sus