A fost aleasă următoarea așezare culturală!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
cultural settlements logo.png


Dragi regi și regine,


În ianuarie 2021, am creat o postare prin care vă întrebam ce cultură doriți să vedeți reprezentată ca următoarea așezare culturală și de ce. Din comentariile postate, am primit multe sugestii fantastice, cu motive foarte detaliate cu privire la selecția făcută.

Vă mulțumim foarte mult pentru aceste contribuții și am fi putut alege oricare dintre ideile oferite. Cu toate acestea, întrucât am putut alege doar una (deocamdată), o idee a fost cea câștigătoare.


Astăzi, vă prezentăm cu mândrie următoarea așezare culturală: Imperiul Mogul!

Pentru aceia dintre voi care nu sunt familiarizați cu Imperiul Mogul, acesta a existat între aproximativ 1526 și 1857. Punctul său maxim a fost anul 1720, când imperiul a cuprins o mare parte din India modernă, Pakistan, Bangladesh, precum și nordul Afganistanului.

Ceea ce a impresionat la Imperiul Mogul nu au fost însă câștigurile teritoriale, ci contribuția sa la arhitectură, artă, literatură și teologie. Într-adevăr, în anii săi de vârf, Imperiul Mogul a cunoscut o perioadă de prosperitate economică și stabilitate, care a permis exprimarea deplină a influențelor culturale și artistice. Această tradiție culturală s-a păstrat până azi, multe situri istorice fiind recunoscute în patrimoniului mondial UNESCO.

În recomandările primite pentru această alegere, au fost evidențiate diversele influențe culturale (inclusiv cea indiană, persană și turcă), precum și moștenirea sa de durată. Într-adevăr, tocmai asta ne-a atras interesul și ne-a determinat să îl alegem ca următoarea noastră așezare culturală!

În ceea ce privește detaliile suplimentare referitoare la eveniment și mecanica acestuia, va trebui să vă rugăm să mai așteptați puțin. Astăzi vă putem arăta câteva schițe ale noilor clădiri din cadrul așezării culturale, ca un mic preview pentru ceea ce urmează!

Mai întâi, vă prezint noua clădire principală. Ambasada așezării este modelată foarte mult în stilul Palatelor create în acea perioadă.


main building 1.jpg



Apoi, iată cum vor arăta unele clădiri rezidențiale:

residential 1.jpg
residential 2.jpg



Și, la final, o idee despre cum vor arăta clădirile diplomatice:


diplomacy 1.jpg
diplomacy 2.jpg



Sperăm că v-a plăcut această avanpremieră și așteptăm cu nerăbdare următoarea noastră așezare culturală! Vă așteptăm părerile aici.

Iar dacă doriți să vă informați despre caracteristicile noastre în dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus