Discuții despre noua așezare culturală

Imperiul mogul???? Care imperiu? ala de la televiziuni sau imperiul MONGOL???
Cineva a avut dureri de stomac cand a facut traducerea sau reinventeaza Inno istoria?
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Moguli cred că erau unii prin India... Cuvântul există din antichitate, nu din epoca contemporană, când au apărut marii afaceriști care se îngroapă în bani... :)
 

Ahdrian

Well-Known Member
Imperiul Moghul (Mughal în engleză) a existat în India medievală și premodernă, precolonială, între secolele XVI-XIX (1526–1857), până l-au desființat vecinii și britanicii.
Mughal Empire - căutați pe Google.
 
Ultima editare:

Ahdrian

Well-Known Member
Am finalizat toate Așezările culturale, am luat toți emisarii și clădirile principale. Acum mai joc doar pentru PF și clădirile mici, dar și cu plăcere. Se pregătește cumva o nouă așezare culturală? M-aș bucura, ar fi o provocare nouă.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Doar că și astea deja încep să nu mai fie bune de nimic, la fel cum se întâmplă cu expediția ghildei
 

Rigs

Well-Known Member
Is decente in cazul in care le ai de la inceput, dar daca le iei acuma de la 0 nu prea merita, eventual egiptul pt unitati dar in schimb sa stai juma de an pe putin sa faci vikingii si aztecii pt un bonus de 30/30 mai simplu pui o rezervatie de vulturi care e mai usor de facut si economisesti si spatiu.
Pana si emisarii aia is o gluma proasta, faci bonusuri mult mai bune din sistemul de castel unde cresti fara sa vrei, ar fii bine daca ar lua inno in considerare o echilibrare pe partea de asezari, de preferat sa nu fie in spate acelasi geniu de la expeditie.
 

Dumi.

Well-Known Member
ygdrasill si aztecii sunt cele mai puternice cladiri din joc
pe 12 patratele dau 30% atac in atac, respectiv aparare la atac...
dureaza dar merita
ele merita
jocul in ansamblul lui....nu prea....
 
Sus