Activare accidentală Forge Bowl 14/01/2022

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
logo.png
Dragi regi și regine,

Astăzi, din cauza unei probleme tehnice neprevăzute, în loc de teaser, a fost activat evenimentul Forge Bowl pentru o scurtă perioadă de timp.

Din păcate, din această cauză, unii jucători au reușit să acceseze evenimentul mai devreme și să participe la el, înainte de a fi dezactivat.

În primul rând, ne cerem scuze pentru confuzia și frustrarea pe care această problemă le-a provocat. Întrucât am dezactivat evenimentul, am făcut o analiză completă și am remediat sursa problemei. În consecință, teaser-ul a fost introdus corect.

În plus, am găsit și o soluție pentru toți jucătorii care au accesat evenimentul lansat din greșeală (în timp ce acesta era temporar live), care le permite să păstreze tot progresul înregistrat.

Asta înseamnă că toate obiectele câștigate (inclusiv moneda evenimentului și clădirile), resursele cheltuite și pachetele achiziționate nu vor fi resetate, ci vor continua să existe pe cont atunci când chiar începe evenimentul așa cum a fost programat inițial, pe 18 ianuarie 2022.

Vă mulțumim pentru înțelegere și răbdare.

Dacă aveți alte nelămuriri, vă rugăm să ne contactați la Suport.

Echipa Forge of Empires
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Dragi jucători,

În urma începerii Forge Bowl, am primit câteva rapoarte de la jucători care au participat la evenimentul declanșat accidental vineri și care au cumpărat Antrenorul suprem, care nu a devenit însă disponibil pe contul lor așa cum era de așteptat.

Am investigat aceste rapoarte și am întocmit o listă a jucătorilor care au cumpărat Antrenorul suprem vinerea trecută și compensăm Diamantele cheltuite. Ele au fost adăugate acum în conturile afectate.

Vă mulțumim pentru înțelegere.

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus