Adaugarea unui buton la prieteni

  • Autor subiect DeletedUser10699
  • Data de început

DeletedUser10699

Guest
Salutare tuturor,

As vrea sa va împărtășesc o îmbunătățire care i se poate face. In prezent exista prieteni invitati de noi si prieteni care ne-au trimis invitație. Însă după acceptarea prieteniei nu poți sa mai distingi care sunt prietenii invitați si ceilalți. Așadar propun adaugarea unui mic butonaș sau a unui micuț pătrat albastru sau a unui steguleț intr-un colt al ramei atunci când dăm click pe un jucător care sa ne spună felul acestuia: există un mic pătrat/ steguleț înseamnă ca noi i-am dat invitație si daca persoana respectiva ne-a dat invitație să nu existe nimic.
 

DeletedUser10699

Guest
Daca vrei sa stergi pe cineva de la prieteni si vrei sa trimiți tu cerere si ai 80 de prieteni deja sa stii pe cine sa stergi.
 

DeletedUser9966

Guest
Mda...nu este ceva prioritar, dar poate fi de luat in seama.
 

DeletedUser10699

Guest
Mulțumesc pentru răspuns! Am văzut mesajul dumneavoastră imediat de cum mi-ati răspuns dar acum mi-am făcut timp să răspund si eu. Mulțumesc inca o dată pentru atenție acordată!
 

DeletedUser9954

Guest
In momentul de fata, nu conteaza cum ati devenit prieteni, ci doar daca ai sau nu 80 persoane in lista de prieteni (81 inclusiv tu). Cand ai atins acest numar magic, nu mai poti trimite cereri altor persoane, chiar daca din lista de 80 prieteni, tu ai invitat numai 10, iar restul ti-au trimis tie invitatie.

Edit: o idee ar fi, pe langa aceasta implementare sa se faca in asa fel incat sa poti avea 80 persoane pe care tu le-ai invitat maxim, si 40 care ti-au trimis invitatie, indiferent de numarul actual total din lista. Adica daca tu ai in momentul de fata 100 persoane totale, dintre care 70 invitate si 30 care ti-au trimis invitatie, tu sa mai poti trimite cereri la inca 10, pana atingi 80 de persoane invitate (110 total in exemplul acesta).
Aceasta idee ar da valoare propunerii colegului de mai sus. Fara ea, ar fi cam inutila, nu ar ajuta la nimic, dupa parerea mea. Si in plus ar ajuta criza cu "numarul maxim de prieteni" pentru persoanele active si cu vechime, unde fiecare persoana e importanta (pentru taverna, MF, schimburi de bunuri, afaceri), iar lista de prieteni este mai mereu 100+
 
Ultima editare de un moderator:
Sus