Alte propuneri

  • Autor subiect DeletedUser7925
  • Data de început

DeletedUser7925

Guest
Salutare tuturor....am următoarele propuneri:

1.Bara de colectare a punctelor forge să se mărească la 12.

2.Atunci când vrem să cheltuim puncte forge (fie că dorim să le donăm la o clădire legendară fie că vrem să le folosim la o cercetare) pe lângă opțiunile normale (folosește 1 punct forge.....folosește 10 puncte forge) să mai apară încă o opțiune si anume....folosește un pachet de puncte forge...această opțiune să ne trimită în inventar unde să alegem un pachet de puncte iar acesta să fie direct folosit/donat.

3.Punctele forge primite de la clădirile legendare să se poată strânge într-o altă bară sau să se transforme în pachete de puncte forge.

4.Posibilitatea de a posta imagini pe forumul ghildei.

5.Posibilitatea de a crea grupuri de discuție private formate din mai mult de 1 jucător/player pe chat.

6.Posibilitatea de a posta linkuri pe chat.

7.Introducerea unei misiuni zilnice repetitive care să ne ceară un anumit număr de motivări/finisări iar recompensele le stabiliți voi.

8.Creșterea numărului de monezi primite la o motivare/finisare măcar cu 20/eră.

9.Introducerea unui mod de vacanță....în momentul în care este activat acest mod să oprească posibilitatea de a mai jefui o clădire din oraș însă jucătorul să poată fi în continuare atacat totodată jucătorul care la activat să nu mai aibă posibilitatea de a produce ceva în oraș și să colecteze puncte forge iar clădirile din oraș să oprească producția la timpul respectiv (dacă în momentul activări modului de vacanță o casă mai are 12 min. până să termine producția de monede aceasta să se oprească atunci iar în momentul în care modul de vacanță este dezactivat casa să continue producția de unde a rămas adică de la 12 min.).

10.Acel pătrățel gri de la profilul nostru să fie verde în momentul în care online în joc și gri când suntem offline.

11.În clasament, în momentul în care suntem deasupra unui jucător cu indicatorul să putem vedea ce scrie la profilul acestuia.

12.Posibilitatea de a introduce propriile rapoarte în momentul în care facem o ofertă la piață ( ex: să pot oferi 50 sârma și să cer 300 vin).

13.Unitățile să fie clasate astfel: unitățile câștigate la evenimente și misiuni să aibă o dungă portocalie, cele recrutate în cazarme să aibă într-un colț 2 săbii iar cele pe care le colectăm de la Alcatraz să aibă într-un colț o casă.

Aștept propunerile voastre pro și contra dar și părerile voastre
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6083

Guest
1.Contra !
2.Pro !
3.Absolut CONTRA !
4.Pro.....
5.Pro !
6.Contra !
P.S:Inainte se putea,dar posibilitatea de a posta linkuri pe chat a fost dezactivata,probabil,pentru a combate reclamele la alte jocuri....
7.Contra !
8.Pro !
9.Pro !
Dar sa coste 500 diamante la fiecare activare !Si din momentul in care a fost activat,sa ramana OBLIGATORIU activ cel putin 7zile !
10.Contra !
11.Pro !
12.Absolut CONTRA !
 

DeletedUser7925

Guest
500 de diamante sunt cam mult eu mă gândeam la 100-120.....să rămână activ obligatoriu 3 zile 7 sunt cam multe si se pot întâmpla multe evenimente care să te facă să-l dezactivezi

de ce nu ești de acord cu propunerile 1-3-12?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, raspunsurile mele sunt urmatoarele:
1 - de acord - chiar pana la 15 puncte forge s-ar putea mari bara de colectare a acestora;
2 - de acord;
3 - partial de acord - sa se stranga intr-o bara distincta doar;
4 - de acord;
5 - de acord;
6 - de acord - in cazul in care cineva posteaza reclame la alte jocuri, acel jucator poate fi sanctionat, deci nu vad vreo problema;
7 - absolut de acord;
8 - de acord - si dupa cum am mai spus, sa se primeasca si medalii pentru motivari si finisari, nu numai monede;
9 - contra - pentru ca deconectarea orasului inseamna exact acelasi lucru;
10 - de acord;
11 - de acord;
12 - absolut contra - daca s-ar aplica asa ceva ar fi dezastru si haos la piata;
13 - de acord.
La revedere.
 

DeletedUser6083

Guest
500 de diamante sunt cam mult eu mă gândeam la 100-120.....să rămână activ obligatoriu 3 zile 7 sunt cam multe si se pot întâmpla multe evenimente care să te facă să-l dezactivezi

de ce nu ești de acord cu propunerile 1-3-12?

Probabil Cisteaua are dreptate in legatura cu V-mode.
Off-topic:
Claudiu ai jucat si tu jocuri in care V-mode ajuta extrem de mult,dar costul de activare nu este chair mic?;)

Pai....
Nu sunt deacord cu prima propunere pentru ca nu ar fi corect fata de cei care stau online mult timp,ca cei care intra mai putin sa primeasca acelasi numar de puncte forge;
Cu a 3-a nu-s deacord deoarece multi jucatori ar putea stoca sume enorme de puncte forge in inventar si vor putea termina toate cercetarile imediat ce este introdusa o noua era;
Cat despre 12 a spus Cristeaua deja:)

13 n-am vazut-o dimineata: Contra !De ce ar trebui diferentiate unitatile libere de la misiuni fata de cele primite de la alcatraz?

Eu inca astept sa apara un buton.....cu 3obtiuni "afiseaza toate unitatile" , "afiseaza doar unitatile ce apartin cazarmelor" , "afiseaza doar unitatile libere" ......
 

DeletedUser5468

Guest
1.Contra
2.Pro
3.Pro
4.Pro
5.Pro
6.Inutil
7.Pro
8.Inutil
9.Dacă deconectezi oraşul înainte de a culege oraşul e exact acelaşi lucru...
10.Pro
11.Pro
12.Contra.
13.Pro.
 

DeletedUser5248

Guest
Eu inca astept sa apara un buton.....cu 3obtiuni "afiseaza toate unitatile" , "afiseaza doar unitatile ce apartin cazarmelor" , "afiseaza doar unitatile libere" ......

Buna seara, si eu astept sa se implementeze asa ceva, deci as fi DE ACORD cu aceasta.
La revedere.
 

DeletedUser3920

Guest
1. Pro
2. PRo
3. Contra
4. Pro
5. Pro
6. Contra
7. Contra
8. Pro
9. Contra
10. Contra(as vrea sa vad cine este on si cine nu... dar nu as vrea sa ma vada altii :))
11. Pro
12. Contra absolut!
13. Pro ...
 

DeletedUser6079

Guest
eu propun ca la numarul 8 in loc sa se mareasca monezile sa se dee la motivare 20 provizii si la finisare 20 monezi zic ca i-ar ajuta pe cei incepatori mai ales cand ei sunt tintele cele mai ushoare si petryshor98 te contrazici singur cum vrei sa vezi pe alti daca tu nu vrei sa te vada alti??
 

DeletedUser3920

Guest
pai de asta sunt si contra... cum adica ma contrazic singur? pur si simplu nu vreau sa vada altii cand sunt on... ca apoi ma trezesc cu tot felul de intrebari sau cereri de f/m.
am pus si un emoticon care rade... aratand ca ceea ce am spus nu e tocmai o cerere de implementare )) ar fi chiar stupid sa cer asa ceva, dar vad ca tu ai luat-o in serios :p

in legatura cu propunerea nr. 9 ...
aceasta implementare nu ar fi prea benefica deoarece o putem face prin simpla metoda sa stergem drumurile de langa primarie... pur si simplu deconectezi toate cladirile si cand le vei conecta inapoi, acestea vor continua productia de unde a ramas :D
cu totii stiam treaba asta, dar nu ne-am gandit la ea...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2110

Guest
Este evident, ca multe dintre punctele mentionate de claudiu-pyticu sunt preluate din alte jocuri si unele dintre ele ar putea fi implementate in FoE...dar , tocmai aceste diferente particularizeaza jocurile ,unele de altele si cred ca ar fi oportun sa acceptam asta!
 
Sus