Ansamblul cladirilor unice din Gradina de Cires

Dumi.

Well-Known Member
Buna ziua!
Am observat cu tristete, ca a fost impusa o regula care nu exista la inceputul acestui event si anume ca daca doresti sa iti muti ANSAMBLUL sau elemente ale ansamblului cladirilor din gradina de cires, pierzi total timpul in care acestea au produs pana in momentul mutarii.
De multe ori motivatiile mutari acestui ansamblu sunt de natura pur spatiala [pe romaneste: sa mai facem rost de spatiu in orasul nostru].
Mi se pare o constrangere gratuita si care, prin natura tardiva a anuntarii si intrarii ei in actiune, incepe sa para un mic abuz.
Propunerea mea ar fi aceea de a elimina aceasta constrangere, care dupa parerea mea nu poate fi argumentata in nici un mod, sau crearea unei rutine care sa permita mutarea dintr-o data a intregului ansamblu, odata constituit in forma sa cea eficienta si compacta, in alt loc.
Va multumesc si pentru ca suntem oameni educati si care ne respectam reciproc, astept un raspuns la acest topic, fie el negativ sau pozitiv, insa corect si matur argumentat!
 

DeletedUser9966

Guest
Salut!
Ai dreptate, când mutăm una dintre cele 5 clădiri, timpul lor de colectare se resetează. Mulțumim pentru atenționare și te rog ca rezolvarea sau trimiterea acestei idei mai departe, să faci un tichet către adminii noștri.
 

Dumi.

Well-Known Member
Imi este teama ca la acest tichet mi se va raspunde la fel ca la celelalte, adica: "Ne pare rau dar nu va putem ajuta"
Postarea in forum am facut-o special, ca problema sa fie publica si sa se ia masuri in timp scurt.
Totusi voi trimie acest tichet, tinand un ochi si aici pe forum, in asteptarea unui raspuns din partea unui admin.
 

Dumi.

Well-Known Member
Am trimis si tichet.
Asa cum era de asteptat, raspunsul a fost foarte dragut si amabil, insa fara nici o informatie UTILA in el...
 

DeletedUser9966

Guest
Trebuie sa intelegeti dragilor ca nu adminii nostri pot face modificari in joc, ei doar pot trimite mai departe feedback-urile forumistilor catre InnoGames cu speranta ca se vor rezolva. Dar nu toate propunerile noastre au succes de 100% in a fi rezolvate, ne pare rau! :(
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Modul în care funcționează clădirile de set nu se va modifica. Acest lucru va fi însă, introdus în descrierea lor, pentru o mai bun[ informare: "Dacă deplasezi această clădire, bonusul de set pentru ea și alte clădiri adiacente din același set se poate modifica. În acest caz, se resetează și contorul lor de timp pentru producție și producțiile finalizate sunt colectate automat."
 
Sus