armata

ionion3510

Member
de cateva zile , imi apare o banda portocalie in coltul din dreapta sus al unitatilor , ma poate lamuri cineva despre ce e vorba?
 

DeletedUser9966

Guest
Salut!
Acea dunga portocalie, indica faptul ca acele unitati sunt libere si nu instruite in cazarme...ele se primesc de la misiuni, expeditie, Alcatraz si diferite recompense.
 

DeletedUser9837

Guest
Am si eu o întrebare: ce se întâmplă cu armatele rănite, înlocuite în sectoarele din GvG? Se pierd sau se reîntorc în cazarma celui care le-a pus acolo?
Întreb asta pentru că mi s-a întâmplat un lucru pentru care nu găsesc explicație. Mi-am pus toate unitățile disponibile în apărare într-un sector. Apoi un coleg a pus apărări în alt sector cu armate rănite, armate puse de mine în zilele anterioare. După ce el a făcut înlocuirea, mi-au apărut în inventar unități libere. Alcatrazul nu l-am cules în acest interval și oricum nu dă producție câte unități libere au apărut în inventar. Deci?
 

DeletedUser9966

Guest
In ce sens inlocuite? Intreb, deoarece armata respectiva nu poate fi inlocuita, decat daca sectorul a fost cucerit de altcineva si trebuie sa o iei de la capat cu atacul. Daca tu ai un sector cu o armata de 8 in el, nimeni nu poate inlocui armata ta ranita sau nu, el poate sa adauge o alta armata de 8 pe langa a ta...
Cat despre unitatile tale libere, ori nu ai bagat de seama si sunt de la Alcatraz, ori le ai de la ezpeditia ghildei.
 
Sus