Asediu la gbg

  • Autor subiect DeletedUser13128
  • Data de început

DeletedUser13128

Guest
Se poate face cumva ceva sa nu poata da asedii toti membri unei ghilde? Propun ca doar fondatorul ghildei sa poata da acces la asedii la membrii care doreste el...cum e acum oricine din ghilda poate asedia si nici macar nu poti sa vezi cine din ghilda da asedii...va zic ce am pățit eu de ex.aveam pact cu o ghilda sa nu ne asediem reciproc...dar cineva din ghilda mea a sdat asediu exact pe provincia ghildei cu care aveam incheiat pact. Aceasta problema a fost depistata de mai multe persoane care au zis ca era mai bine daca fondatorul putea da drept de asediu doar persoanelor de incredere.
 

D-Best

Well-Known Member
Se poate face cumva ceva sa nu poata da asedii toti membri unei ghilde? Propun ca doar fondatorul ghildei sa poata da acces la asedii la membrii care doreste el...cum e acum oricine din ghilda poate asedia si nici macar nu poti sa vezi cine din ghilda da asedii...va zic ce am pățit eu de ex.aveam pact cu o ghilda sa nu ne asediem reciproc...dar cineva din ghilda mea a sdat asediu exact pe provincia ghildei cu care aveam incheiat pact. Aceasta problema a fost depistata de mai multe persoane care au zis ca era mai bine daca fondatorul putea da drept de asediu doar persoanelor de incredere.
GBG-ul înseamnă colaborare, comunicare și strategie. Faceți o circulară separată în care să discutați despre tactica pe care o abordați. Cine nu e de acord, e liber să plece. Nu cred a fi nevoie neapărat de un nou drept pentru membrii unei ghilde. S-ar putea avea în vedere cine pune asediile astea, dar astfel istoricul evenimentelor ar fi ceva mai încărcat.
not bad, not terrible
 

DeletedUser10376

Guest
Salut.Aceeasi propunere am si eu,pe langa dreptul de a construi ar trebui introdus si dreptul de a asedia.
De asemenea ar trebui introdus si un istoric complet al tuturor membrilor unei ghilde.
 

Bishamon

Active Member
problema nu este de drept de atac (gbg sau gvg) ci de oficializare a pacturilor si a aliantelor intre ghilde... e un fenomen real, ar fi bine de introdus in joc notiuni ca pact de non-agresiune, incetare a focului pe durata limitata etc
 

DeletedUser13128

Guest
Vrem drept de asediu e cel mai simplu de implementat...fara nici un istoric nici nu outem vedea cine din ghilda asediaza sibstrica pactele de colaborare cu alte ghilde...plus ca degeaba facem circulara separat pentru gbg pentru ca tot se gaseste unu sa asedieze aiurea.
 

DeletedUser11727

Guest
baza de suport a ghildei conteaza si aici la gbg sau nu ?
 

DeletedUser13128

Guest
Am cerut drept de asediu la gbg dar nu ne baga nimeni in seama...pacat ca nu ne sunt ascultate cerințele
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Ca de obicei, propunerile sunt transmise mai departe, dar acest lucru nu înseamnă și că vor fi implementate toate sau că vor fi introduse imediat.
 

Proud129

Well-Known Member
Se poate face cumva ceva sa nu poata da asedii toti membri unei ghilde? Propun ca doar fondatorul ghildei sa poata da acces la asedii la membrii care doreste el...cum e acum oricine din ghilda poate asedia si nici macar nu poti sa vezi cine din ghilda da asedii...va zic ce am pățit eu de ex.aveam pact cu o ghilda sa nu ne asediem reciproc...dar cineva din ghilda mea a sdat asediu exact pe provincia ghildei cu care aveam incheiat pact. Aceasta problema a fost depistata de mai multe persoane care au zis ca era mai bine daca fondatorul putea da drept de asediu doar persoanelor de incredere.
Propunerea nu rea, dar nu cred ca se va implementa asa ceva. De ce? Pentru ca gbg ul e facut pentru toti jucatorii si nu doar pentru niste oameni (lideri) ca sa ofere acest drept. Un istoric cred ca ar fi mult mai ok, poti vedea cine a pus un asediu si poti sa ii atragi atentia.
 

Dumi.

Well-Known Member
Propunerea nu rea, dar nu cred ca se va implementa asa ceva. De ce? Pentru ca gbg ul e facut pentru toti jucatorii si nu doar pentru niste oameni (lideri) ca sa ofere acest drept. Un istoric cred ca ar fi mult mai ok, poti vedea cine a pus un asediu si poti sa ii atragi atentia.
cel mai simplu pentru a rezolva acest lucru, este ca sa se lase la latitudinea liderilor si intemeietorilor, de a alege din apnelul de administrare al ghildei, cui sa drepturi si cui nu, pentru a posta asedii [la fel cum apare acel icon care da drepturi sau nu, de a ridica cladiri pe sectoarele cucerita]
 

DeletedUser8328

Guest
ciudat, m-ați băgat puțin în ceață...
omul care a deschis topicul a pus problema că oricine poate da asediu și nu ar trebui...sau nu mai știu eu să citesc?!

///Se poate face cumva ceva sa nu poata da asedii toti membri unei ghilde?......cum e acum oricine din ghilda poate asedia ///

strict legat de asta, eu nu pot da asedii...înseamnă că nu am dreptul, înseamnă că cineva din ghildă trebuie să-mi dea dreptul....sau am prostit și nu mai gândesc drept?!

culmea e că același jucător (Dam Mohicanul), pe parcursul discuției își schimbă poziția cu 180 de grade: ///Am cerut drept de asediu la gbg dar nu ne baga nimeni in seama ///

acum Dane te rog lămurește-mă. avem toți drept de asediu, cum ai scris la început, sau vrem să avem, cum ai scris în ultimul tău comentariu...???...
 

DeletedUser12484

Guest
Cred ca este suficient ca nu toti pot pune cladiri. Acuma chiar sa nu lasi omul sa dea unde vrea el mi se pare absurd.
Te trezesti la 11:55 ca nu ai dat nicaieri si vrei sa consumi uzura... si nu poti ca nu este un intemeietor sa iti faca asediu...
Cred ca chestiunile astea trebuie rezolvate in cadrul ghildei prin intelegere intre jucatori.
 
Sus