Avatar de profil

PEPSY

Member
Salut,
M-am gandit + mi-ar place foarte tare sa imi pot pune propriul avatar la profilul din joc, avatar ce m-ar reprezenta pe mine si nu sa aleg unul predefinit (cum poti pune pe forum).
Pentru incarcare sa fie acceptat un anumit tip de poza cu un format fix, poza ce va fi incarcata si verificata de un admin (pentru a nu incalca regulamentul de joc), iar costul de incarcare sa fie 500 Diamante per incarcare (daca nu se accepta poza sa iti fie inapoiate doar 250 Diamante astfel evitand spamul).
Va rog sa imi spuneti ce parere aveti Pro/Contra, dar cu argumente.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Ar fi mai interesant, desigur, dar există riscul ca unii să-și pună vreun avatar discutabil, cum ar fi simboluri naziste sau chestii de reclamă. Nu cred că organizatorii sunt dispuși să stea să cenzureze avatarii personali, așa că probabil de aceea nu i-au permis din start. Dar ar putea să permită avatari personali CONTRA COST, pentru cine se legitimează, plătește și se verifică dacă avatarul propus nu încalcă politica firmei.
 

Dumi.

Well-Known Member
propunerea e buna, dar implementarea e dezastuoasa
cum adica sa pierzi 250 de diamante DEGEABA?
cu asta nu sunt de acord
 

Dragon X

Well-Known Member
propunerea e buna, dar implementarea e dezastuoasa
cum adica sa pierzi 250 de diamante DEGEABA?
cu asta nu sunt de acord
Lasă că am băgat mii de diamante pt un avatar la eventuri , ideal ar fi sa fie făcute o lista cu avatare și sa coste chiar 10k cine vrea sa îl cumpere sa fie doar al lui face plata , atunci nu prea mai vezi multe identice
 

Ahdrian

Well-Known Member
Ar putea fi o afacere pentru joc, să vândă avatari unici pe bani mulți, pentru oameni orgolioși care nu mor de foame! :D
 
Sus