Banditi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Sonarvi

Well-Known Member
de cand i-au facut sa mute ultimii, le-au schimbat si comportamentul... acuma banditii asteapta sa avanseze toate celelalte unitati ca sa poata si ei inainta... ceea ce ii face COMPLET INUTILI
propun sa se revina la comportamentul precedent, in care se duc kamicaze in fata, ca sa poata fi atacati, sa se transforme si sa poata si ei sa atace.
 

DeletedUser9966

Guest
Inutili nu sunt și nici nu văd prea mare diferență între a ataca primii sau ultimii, raportul este același.
De schimbat, nu va schimba cei de la Inno cu siguranță.
 

Sonarvi

Well-Known Member
este o imensa diferenta, daca ai fi luptat de cateva ori inainte si dupa schimbare, ai fi observat diferenta. dar nu asta e problema. problema e ca ei nu mai avanseaza de cand i-au schimbat... stau pe loc in spate si sunt inutili
 

DeletedUser9966

Guest
Te-am înțeles, dar odată ce-au schimbat, șansele au devenit infime de a reveni la forma veche această actualizare, îmi pare rău...
Nici nu are rost să transmit mai departe către admini această sugestie, deoarece ne va refuza din prima. :(
 

DeletedUser9954

Guest
Nu am apucat inainte de schimbare, dar banditii sunt cei mai tari mai ales la ere de industriala in sus. Nu stiu ce zici tu ca sta in spate. Daca le dai automat, atunci sunt prosti, de aceea este recomandat sa dai lupte manual, sa-i organizezi tu cum vrei. Mi se pare foarte puternica asta cu primul atac primit sa fie anulat, mai ales daca inamicii sunt in raza de retaliere (daca unitatea in care se transforma retaliaza), deci pe langa un atac irosit, inamicii primesc pagube gratis. Este foarte puternic asta cu putina strategie.
 

Sonarvi

Well-Known Member
sunt de acord cu tine valyoyo (sunt foarte buni... dar mai ales la erele mici, cand pot omora o unitate si dintr-o lovitura si cand se misca mai mult decat majoritatea unitatilor), dar eu ma refeream la comportamentul lor cand ii pui in armata de aparare in special (cand AI-ul ii controleaza) dar si atunci cand mai dai pe autocombat ca e lupta prea banala si pierzi timpul de pomana sa joci tu.
 

DeletedUser9954

Guest
Pai AI mereu se misca sau asteapta pana inamicii ajung in raza de actiune (sau se misca pana la bariera razei de atac a inamicului) Si de preferat in armata de aparare sa nu bagi mai multi de 3 banditi, ca asa inamicii concentreaza atacul pe trupele celelalte si le omoara pana ajung banditii la ei, si asa ii omoara imediat pe banditi la urmatoarea runda.
 

Sonarvi

Well-Known Member
inainte de schimbare, banditii nu asteptau dupa celelalte unitati, se duceau in fata si faceau ravagii... dar i-au modificat...
 

DeletedUser9954

Guest
Deci le-a scazut prioritatea de actiune in lupta la ultimul loc. Dar chiar si asa sunt foarte importanti si puternici cu atuurile care le-am enumerat mai sus. Imi si imaginez cat de "broken" erau cand mai aveau si prima prioritate de actiune in lupta.
Oricum, cine dadea la manual ii tinea in spate in 80% din cazuri lasandu-i pe inamici sa se deplaseze mai aproape de ei sau chiar sa atace ca sa dea pagube gratis de retaliere (daca unitatea era cababila de retaliere), iar apoi sa-i azmute pe inamici sa faca ravagii.
 

Sonarvi

Well-Known Member
bai valy, tu intelegi romaneste? eu vorbeam de banditi in aparare sau in autocombat, nu cand atac eu manual cu ei. cand joaca AI-ul cu ei, sunt complet inutili, pentru ca raman in spate si nu fac nimic
 

DeletedUser9966

Guest
Nu are rost să ne lungim cu atâta vorbăreală.
Îmi pare rău Sonarvi, dar așa cum am spus și repet, nu putem transmite această sugestie mai departe către Inno, deoarece ne va refuza din start.
Subiect închis.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus