Baza de suport

DamianTudor20

New Member
Buna ziua ! !
Am si eu cateva intrebari
Se poate afla cat are ghilda bonus la baza de suport? cum functioneaza acest bonus? se merita sa investim puncte forge in Observatoare ?

Va multumesc anticipat pentru raspuns!
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Sunt mai multe bonusuri acolo. Baza de suport a ghildei e unul dintre ele. Nivelul ghildei e dat de toate împreună.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Scutul alb. E totalul din toate observatoarele din ghildă plus celelalte clădiri speciale (statuia de la gbg...etc.). Ai întrebat de baza de suport a ghildei. Aia e baza de suport a ghildei.
 
Nu intelegi, valoarea afisata acolo este oferita doar de catre nivelul ghildei, pe noi ne intereseaza o valoare totala.
1607280695821.png
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Uita-te direct la tine în ghildă. Nu știu de unde e poza asta, cred că de pe Wiki. Dă pe ghilda ta, apoi pe "nivel", iar în interiorul nivelului găsești baza de suport la momentul actual al ghildei tale.
 
Cea afisata la ghilda mea este cea indicata si pe wiki.. corespunzatoare nivelului ghildei, fara a lua in calcul observatoarele, noi asta vrem sa aflam, daca se poate vedea undeva TOTALUL (nivel + observatoarele coelgilor)
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Mai simplu ar fi să îți notezi valoarea pe care o vezi acum, să crești vreo 3 observatoare cu 1 nivel (poate cu 1 singur observator e prea mică valoarea) apoi să mai verifici odată dacă s-a schimbat baza de suport.
 

Dumi.

Well-Known Member
Vedeti ca si Sf. Vasile da bonus la baza de suport, nu doar observatorul
Totusi aceasta baza de suport este utila doar la GVG
Daca ghilda are jucatori cu bonusuri mari la atac si aparare pe atac, aceasta baza la suport e insignificanta.
Observatorul merita urcat pentru bunuri, nu pentru baza la suport.
 
Sus