Bonusuri degeaba :))

Dumi.

Well-Known Member
Am observat ceva cam aiurea. Cand intalnesti o armata fara niciun bonus sau cu bonusuri mici, iar tu ai bonusuri mari, cand o unitate inamica trage in tine, iti ia o patratica de viata. NU este corect. Daca tu ai bonusuri mari, armata inamica fara bonusuri ar trebui sa nu te atinga deloc la gradul de sanatate al trupelor.
Pentru ca altfel nu inteleg de ce o armata cu ceva bonusuri, [50 cu 50 sa zicem, face acelasi damage]
Dupa care logica, armata fara bonusuri face acelasi damage ca una cu bonusuri mici?
 

hattrick33

Well-Known Member
O logica fara logica, orice atac primit consuma minim 1 punct de viata, si la 10000% aparare nu conteaza.
Iar la atac vs aparare de la 3x diferenta pana la 10x tot atatea puncte de viata consuma.
De la 10x diferenta ai sansa sa o omori unitatea din o lovitura aici intervine sera o alta sansa.
Abea la 20x ai garantat o lovitura, adica minim 2000% atac
Mai intervin si bonusurile si abilitatile unitatilor...
Deci Bonusuri degeaba tot atacul e degeaba :)
Spor la facut atac degeaba cu bonusuri de ras de 20% ce ofera jocul odata pe luna:))
 

DeletedUser

Guest
Am observat ceva cam aiurea. Cand intalnesti o armata fara niciun bonus sau cu bonusuri mici, iar tu ai bonusuri mari, cand o unitate inamica trage in tine, iti ia o patratica de viata. NU este corect. Daca tu ai bonusuri mari, armata inamica fara bonusuri ar trebui sa nu te atinga deloc la gradul de sanatate al trupelor.
Pentru ca altfel nu inteleg de ce o armata cu ceva bonusuri, [50 cu 50 sa zicem, face acelasi damage]
Dupa care logica, armata fara bonusuri face acelasi damage ca una cu bonusuri mici?
Joc FoE de 3 ani și jumătate, am aproximativ 850/600 % pentru armata de atac, și am pățit să-mi moară bandit la uzură 0 (bandit care era complet sănătos înainte de luptă). Numa' Inno știe pe ce bază.

Apropo, știați că InnoGames se pronunță similar cu "I know gays"? :D :D :D
Și ei îmi dau mie ban pentru username-ul "WhoDafuqIsAlice"...
 
Sus