bug premiu zilei

Sonarvi

Well-Known Member
nu are cum sa coste atata un pachet de stocare :))
 

Atașamente

  • lol.jpg
    lol.jpg
    166,2 KB · Vizualizări: 17

DeletedUser9966

Guest
Salut!
Ai dreptate, costă foarte multe diamante, dar acum nu cred că există mulți utilizatori ce cheltuiesc diamante pentru acele premii oferite de event.
 

Sonarvi

Well-Known Member
pentru altarul cunoasterii as da diamante... dar daca un pachet d-asta costa atat, altarul ar trebui sa coste 5-10 mii de diamante :)
dar cred ca a fost o greseala totusi, celelalte premii au costuri decente (160 piata de iarna, 175 casuta de turta si 175 turnul de veghe)
 

DeletedUser9760

Guest
Haha....fratilor, nu va agitati...germanii din InnoGames, nu stiu cum asta sa primesti 200$ pe luna.
Si de asta ei cred ca toti au bani liber,si pun asa preturi
 

maketi

Well-Known Member
Daca retin bine la unul din evenimentele de anul acesta,cred ca cel cu campionatul european , un altar se putea cumpara cu 2000 de diamante , nu cred ca o sa coste mai putin acum . Sunt destui jucatori care investesc cateva sute de lei lunar (vorbesc in bani noi ) in joc si e normal ca acestia sa beneficieze de anumite bonusuri in joc cel putin din pct de vedere al producatorului ,cu toate astea dezechilibrul creat ar fi foarte mare daca un altar ar costa 400-500 diamante . Faceti un calcul simplu daca un altar ar costa 500 de diamante cu un pachet de 13000 diamante (360RON) un jucator care e dispus sa investesca acesti bani si-ar putea lua 26 de altare - ar fi o gramada de jucatori care ar avea zeci(sute) de altare in oras , la 2000 de dimante /altar poti cumpara 6.5 buc la un pachet din asta . Eu cred ca jocul e interesant si fara sa investesti bani reali in el iar cine nu si-a propus sa ajunga campion pe sate poate sa faca o figura frumoasa fara a investi bani .
 

Sonarvi

Well-Known Member
cineva care ar investi sute de lei lunar in joc ar trebui sa aiba drepturi de zeu, sa poata sa faca absolut orice ar vrea muschiul lui :))
cu 360 de ron mi se pare foarte putin sa poti cumpara doar 15-20 de altare...
eu la eventul de vara am castigat peste 10 altare ale cunoasterii... deci peste 17 000 de diamante. acuma la eventul de iarna cred ca voi castiga 2 sau maxim 3 altare. ma gandeam ca daca tot sunt asa rare premiile fata de eventul de vara, macar vor avea niste preturi decente in diamante ca sa poata fi cumparate... dar ar fi un non-sens total sa dai 1700 de diamante pentru un altar :))
acum am observat altceva. padocul ptr reni e mai slab decat o cladire de productie pe diamante, si totusi costa mult mai multe diamante. din care reiese clar ca cei de la inno nu prea le au cu matematica... preturile sunt puse la plesneala
 

DeletedUser9966

Guest
În urma acestei constatări din partea tuturor comunităților, sperăm ca cei de la Inno să modifice câte ceva.
 
Sus